В Україну завезли вакцину для ревакцинації проти дифтерії і правця
Про це повідомила BBC Україна медичний експерт дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ Катерина Булавінова.
За її словами, ідеться не про основний вакцинальний комплекс для маленьких дітей, а про засіб для ревакцинації у дітей, підлітків та інколи у дорослих.
Вакцину виготовила індійська компанія Biological Е. У рамках цієї – першої партії - доставили 159 960 тис. доз вакцини. Загалом мають поставити 5 млн 122 тис доз АДС-М.
За словами Булавінової, раніше лише дві вакцини з портфелю ЮНІСЕФ були зареєстровані в Україні – від кору, краснухи і паротиту, а також гепатиту B. У квітні-травні їхні поставки уже почалися.
"Решту вакцини ми давно закупили і вони всі стоять у виробників і очікують поставки, але їх потрібно було зареєструвати в Україні, на кожну з них потрібно підписувати різні довідки, є багато різних бюрократичних вимог", - розповіла вона.
Водночас вона додала, що новий в. о. міністра охорони здоров’я намагається прискорити усі процеси, пов’язані із закупівлею вакцин.
Як повідомлялось, на початку липня громадські активісти заявили, що в Україні намагаються зірвати закупівлю ліків через міжнародні організації. Попереднє керівництво МОЗ запевняло, що робить усе можливе і переконувало, що не має впливу на міжнародні організації щодо закупівель.
Як пише новопризначений в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун на свой сторінці у Facebook, наразі МОЗ вже підготувало деталізовану таблицю стосовно закупівель, поставок, розподілу вакцин, які Україна придбала у 2015 році через централізовані закупівлі вакцин за допомогою міжнародних організацій.
"Ми підготували документ зі станом поставок вакцин та розподілу їх по областях станом на 3 серпня 2016 року, у якому також пояснюються причини затримки окремих препаратів. Інформація буде оновлюватися", - інформує вона, надаючи посилання на таблицю.
Як повідомляв Укрінформ, раніше новий керівник МОЗ заявила, що через невтішну ситуацію з вакцинацією ініціює проведення засідання Ради національної безпеки і оборони України. Станом на 1 липня щеплення проти туберкульозу отримали 11,5% дітей першого року, поліомієліту - 39%, кашлюку, дифтерії, правця - менше 2%, гемофілії - 4% тощо.