Російське керівництво вийшло з усіх переговорних майданчиків. Зайняло зовсім глуху, замкнену позицію...
- На жаль. Причини цього були різні. Але зараз, останнім часом, причина проста й очевидна - відсутність двосторонніх контактів. Путін ігнорує можливість спілкування з Порошенком. Таке враження, що у Кремлі дуже окрилені перемогою Трампа, а також іншими своїми політичними маневрами, у тому числі електорального плану. І вони просто ніяк не можуть вийти з цього ейфорійного стану.
Ці люди, російське керівництво, на даний момент вийшли з усіх переговорних майданчиків. Зайняли зовсім глуху, замкнену позицію...
У цій ситуації ми сподіваємося, що французька сторона скористається своєю можливістю прямих розмов і переговорів з Кремлем. Якщо вони проявлять наполегливість у спілкуванні з Володимиром Путіним, якщо зуміють домогтися від нього розуміння ситуації та якоїсь виразної обіцянки, домовленості щодо подальшої долі затриманого журналіста, то шанси на звільнення Сущенка зростуть у багато разів. До речі, нещодавнє затримання в Туреччині французького журналіста має зробити ситуацію більш зрозумілою для Франції (Олів'є Бертрана затримали 11 листопада у турецькому місті Айнтап через те, що він взяв інтерв'ю у сирійських біженців без дозволу влади; 14 листопада було прийнято рішення депортувати його з Туреччини, - ред.).
- Ви говорили, що очікуєте на ще якісь поїздки?
- До Парижу я планую виїжджати з Києва, де буду 27-28 листопада, разом з моїм колегою Миколою Полозовим. Плануємо дати там прес-конференцію. Головною її темою має стати майбутнє звільнення Хайсера Джемілєва. Як ви знаєте, Микола є його захисником. Сподіваюся, що тепер вже нічого не завадить звільненню. Також будемо обговорювати на прес-конференції інші питання, пов'язані з кримськими справами.
Крім того, можу вам сказати, що Роман Сущенко написав лист до Петра Олексійовича Порошенка. Сподіваюся, я зможу передати його за призначенням...
А після Парижу можу точно сказати, що поїду до Брюсселя. Там очікуються зустрічі в Європарламенті. Вже точно знаю, що буду розмовляти по «справі Сущенка» з депутатом Європарламенту Пятрасом Ауштрявічюсом, одним з ініціаторів листа від групи депутатів ЄП до президента Путіна з вимогою негайно звільнити кореспондента Укрінформу (копії були направлені президенту Єврокомісії Жан-Клоду Юнкеру та Європейської Ради Дональду Туску, а також високому представнику ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріці Могеріні). Ауштрявічюс обіцяв допомогти з низки питань. Дуже бажано залучити до нашого процесу європейські структури. І взагалі нам треба поспішати.