День народження Сенцова: у Маріїнському парку відбудеться акція
Про це повідомляє Ініціативна активістська група “Комітет солідарності” у Facebook.
"13 липня - день народження кінорежисера, письменника, активіста, "кримського заручника" Олега Сенцова. Олег натепер відбуває термін ув'язнення у Росії за абсурдними політичними звинуваченнями. Святкувати день народження без самого винуватця події - дивно. Однак ми робимо це, щоби ще раз нагадати про кримських політв’язнів, і вимагати їх звільнення. Ініціативна активістська група “Комітет солідарності” запрошує усіх, хто бажає, прийти 13 липня 2017 о 13:00 на оглядовий майданчик у Маріїнському парку (площа Конституції). Ми зберемося біля пустуючого режисерського крісла, щоб зачитати привітання, пригостити усіх іменинним тортом та підписати листівки", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що акції до дня народження Олега відбудуться також у інших містах. Крім того, ввечері у “Кримському Домі” пройде показ фільму Аскольда Курова “Процес: Російська держава проти Олега Сенцова”.
Як повідомляв Укрінформ, сьогодні святкує свій день народження український режисер, політичний в’язень Олег Сенцов, найбільш відомий глядачеві завдяки фільму "Гамер" (2012). Картина брала участь у фестивалі авторського кіно в Роттердамі, у конкурсній програмі МКФ GoEas у німецькому Вісбадені, а також демонструвалася на Київському МКФ "Молодість" та мінському фестивалі "Листопад". Свій другий фільм "Носоріг" Сенцов так і не встиг відзняти - в Україні почалась Революця Гідності. Режисер був активним учасником "Автомайдану". У рідний Сімферополь Сенцов повернувся наприкінці лютого 2014 року - і тут же підключився до діяльності активістів, що підтримували рух "За єдину Україну". 11 травня 2014 року Сенцова затримала у Криму Федеральна служба безпеки Російської Федерації. Пізніше його перевезли до Москви, у слідчий ізолятор у Лефортово. Кінорежисера звинуватили у тероризмі та незаконному зберіганні зброї. У матеріалах сфабрикованої справи він називався організатором диверсійно-терористичної групи.
З вимогою звільнення Олега Сенцова до російської влади зверталися представники української кіноспільноти, уряд України, Європейська кіноакадемія; кінорежисери зі світовим ім’ям: Педро Альмодовар, Вім Вендерс, Майк Лі, Кшиштоф Зануссі, Анджей Вайда, Кен Лоуч та інші. Проте, все було марно.
У серпні 2015 року Сенцова засуджено до 20 років позбавлення волі з відбуванням у колонії суворого режиму, у лютому 2016 його етапували до Якутії.
Наразі українська влада та світове співтовариство роблять все можливе, аби український кінорежисер повернувся на батьківщину. 16 березня 2017 року Європарламент прийняв резолюцію "Політичні в’язні в тюрмах Росії і ситуація в Криму". У тексті резолюції міститься перелік з 30 громадян України, які "незаконно утримуються" в тюрмах на території РФ, серед них – Олег Сенцов.