Українська армія вже здатна з боями узяти Луганськ і Донецьк – експерт

Українська армія вже здатна з боями узяти Луганськ і Донецьк – експерт

Ексклюзив
Укрінформ
Росія під час навчань “Запад-2017” може зважитися на різного роду дії щодо послаблення української армії, включно з агресією проти України.

Таку думку в коментарі власному кореспондентові Укрінформу висловив колишній командувач Сухопутних військ Польщі, екс-заступник міністра національної оборони РП Вальдемар Скшипчак.

“Україна може побоюватися якихось дій (під час “Запад-2017”), які у значній мірі послаблять українську армію. На мою думку, Путін усе більше побоюється української армії, оскільки її сила зростає і вона зараз вже у змозі під час бойових дій відбити від сепаратистів Луганськ і Донецьк”,- зазначив польський військовий експерт.

На його думку, США та інші країни Заходу не дають Україні гарантій безпеки, шо може стимулювати президента РФ Путіна до агресивних дій, зокрема під час “Запад-2017”.

Читайте також: "Запад-2017": Ми прораховуємо різні сценарії дій противника, включаючи наступ – Муженко

“Перекидання першої танкової армії Росії до Білорусі є небезпечним для центру України. У випадку якогось загострення ситуації росіяни можуть здійснити удар з півночі, розколюючи Україну на дві частини, пробиваючи коридор до Придністров’я і намагаючись створити у Києві сепаратистський уряд”,- зазначив Скшипчак.

На думку експерта, не так важливо, чи після навчань частина російських військ залишиться в Білорусі, оскільки білоруська армія й без того де-факто є частиною російської, а кордон між РБ і Росією є формальним.

“Не проблема, якщо російський танк залишиться у Бресті, а проблема, якщо для нього накопичуватиметься паливо, запаси амуніції чи мобілізуватимуться резервісти. Якщо хтось хоче війни, то ці запаси й амуніція вже там мають бути, а якщо їх там немає - то війська приїдуть і поїдуть”,- констатував колишній командувач Сухопутних військ Польщі, додаючи, що побоюватися треба у разі виявлення такого роду ознак.

Скшипчак звернув увагу, що сценарій навчань “Запад” упродовж багатьох років є типовим: на папері — оборонним, а на практиці — наступальним.

“Сценарій навчань завжди є таким же: спочатку передбачається агресія з боку НАТО, що є нісенітницею, а потім вони захищаються, відбиваючи наші (Заходу) атаки. Потім вони здійснюють контрудар і встановлюють мир. Звичайно, що оборона у початковій фазі навчань навіть не відпрацьовується, це лише написано на папері. Вони тренують агресію і контрнаступ”,- констатував польський експерт.

Коментуючи нещодавній візит начальника Генштабу Польщі Лешека Суравського до Львова і його зустріч з українським колегою Віктором Муженком він зазначив, що це “важливий жест”, а сторони мають багато до обговорення - співпрацю на найвищому рівні, спільні навчання, співробітництво у сфері ОПК тощо.

“Україна відбудувала свій потенціал ОПК, має прекрасні рішення щодо озброєння і військової техніки, а тому польській стороні варто цим скористатися”,- заявив Скшипчак. Він додав, що йдеться, наприклад, про боєприпаси до танків, системи електроніки та технічної розвідки.

Російсько-білоруські навчання “Запад-2017” відбудуться з 14 по 20 вересня.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-