Мовне питання: МОН прокоментувало виконання угоди-1991 про освіту угорців
Про це він заявив Перший заступник міністра освіти Володимир Ковтунець під час Години запитань до уряду у Верховній Раді, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Стосовно угод двосторонніх, які були укладені до 1996 року, то це питання стоїть в юридичній площині, воно буде вирішуватися на правовому рівні, оскільки Конституція України була прийнята пізніше, в 1996 році. Питання полягає в тому, чи ці угоди повинні мати вищу юридичну силу. Справа в тому, що норма статті 7 (нового закону про освіту — ред.) вона спрямована на виконання рішення Конституційного суду від 1999 року. Тобто, це юридичне питання і воно буде вирішено правовим методом", - сказав перший заступник міністра, відповідаючи на запитання голови підкомітету з питань міжнаціональних відносин Комітету Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Василя Брензовича.
Депутат нагадав, що у 1991 році було підписано договір між Угорщиною та Україною щодо добросусідства. "Там написано наступне: що Україна забезпечує для громадян України угорської національності освіту на угорській мові. В такому разі, якщо договори, які укладені із іншими державами, вищі за внутрішнє законодавство, то чи розповсюджується стаття 7 закону про освіту на громадян України угорської національності?, - запитав Брензович.
Ковтунець зазначив, що Міністерство освіти працює над імплементацією закону про освіту.
"Закон буде виконуватися в частині забезпечення права національних меншин на навчання рідною мовою і вивчення рідної мови", - підкреслив він.
Він також зазначив, що 19 жовтня відбулись переговори з міністром людських ресурсів Угорщини. "Вчора, наскільки мені відомо, відбулись продуктивні переговори з міністром людських ресурсів Угорщини, і ми сподіваємось, що ми знайдемо спільну мову", - сказав він.
Як повідомлялося, Верховна Рада 5 вересня ухвалила закон про освіту, який передбачає, що мовою освітнього процесу є державна мова - українська.
В Угорщині, зокрема, висловили обурення через норми про мову навчання для представників національних меншин України.
Україна направила закон "Про освіту" на експертизу до Венеційської комісії.