ВР ухвалила у першому читанні додаткові соцгарантії для інвалідів - учасників АТО

ВР ухвалила у першому читанні додаткові соцгарантії для інвалідів - учасників АТО

Укрінформ
Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект, згідно з яким для учасників АТО, в яких було ампутовано кінцівки, встановлюється група інвалідності, не нижча другої.

Рада ухвалила у першому читанні законопроект, який підвищує групу інвалідності для учасників АТО

Верховна Рада ухвалила у першому читанні депутатський законопроект, згідно з яким для учасників АТО, в яких було ампутовано кінцівки, підвищується група інвалідності. Завдяки цьому воїни отримають можливість безкоштовної реабілітації у військових госпіталях України. 

За ухвалення законопроекту "Про внесення зміни до Закону України "Про реабілітацію інвалідів України" щодо встановлення групи інвалідності учасникам антитерористичної операції" №7161 у першому читанні проголосували за основу 238 депутатів при мінімально необхідній кількості 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Один із ініціаторів законопроекту - голова Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар зазначила, що цей документ розроблений у відповідь на звернення самих учасників антитерористичної операції, визнаних інвалідами внаслідок ампутації кінцівок.

"Люди, які втрачають кінцівки, сьогодні в Україні фактично лишаються соціально незахищеними. Наприклад, воїн, який втратив кінцівку на рівні середини гомілки, тобто він уже не може нормально рухатися, може отримати третю групу інвалідності. Що означає третя група інвалідності? Третя група інвалідності означає те,  що ця людина не може проходити реабілітацію у військовому госпіталі України безкоштовно. Для того, щоб переглянути ці речі, їм треба йти на медкомісію. Лише друга і перша групи можуть лікуватися в цих госпіталях. Цей законопроект передбачає підвищення рівня гарантії саме для військовослужбовців - для тих людей, які стали інвалідами лише тому, що захищають Батьківщину. Цим людям ми пропонуємо встановлювати групу інвалідності на групу вище. Таким чином, третьої групи для них не буде і всі вони зможуть у військових госпіталях обслуговуватися безкоштовно",- зазначила Сюмар. 

При цьому вона заявила, що рівень корупціогенності на медкомісіях в Україні залишається доволі високим.

"На жаль, ми змушені констатувати, що корупціогенність таких медичних комісій є надзвичайно високою. І від цих людей дуже часто просто вимагають гроші для того, щоб підвищити їм ступінь інвалідності", - сказала народний депутат. 

Так, на сьогодні законом «Про реабілітацію інвалідів в Україні» передбачено, що особам, які звертаються для встановлення інвалідності, зумовленою наявністю анатомічних дефектів, інших необоротних порушень функцій органів і систем організму, відповідна група інвалідності встановлюється без зазначення строку повторного огляду. Переогляд з метою підвищення групи інвалідності таким особам відбувається на підставі особистої заяви інваліда або його законного представника у разі настання змін у стані здоров’я і працездатності інваліда або за рішенням суду.

Читайте також: Чемпіон України розповів про мандри на інвалідному візку автостопом

Водночас, учасники АТО, в яких ампутовані  верхні або нижні кінцівки, скаржаться на те, що інвалідність їм встановлюється на певний строк.

Законопроект 7161 передбачає встановлення групи інвалідності для учасників АТО,  які втратили кінцівки під час служби, безстроково.

Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України «Про реабілітацію інвалідів в Україні» для унеможливлення різного трактування його норм при встановленні інвалідності зазначеній категорії осіб.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-