Ракети, зв’язок та "Оплот": військовий експерт назвав пріоритети в переозброєнні
Про це заявив директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння (ЦДАКР) Валентин Бадрак під час прес-конференції у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Перший пріоритет залишається, як і завжди - це створення асиметричних можливостей України, ракетне озброєння і створення ракетного щита України, який сприятиме тому, щоб Збройні Сили перетворилися справді на інструмент стримування. При цьому ракети - це та зброя, яку Україна може зробити самотужки, без зовнішніх партнерів, це дуже важливий момент", - сказав він.
Другий пріоритет, за словами експерта, - це створення єдиної автоматизованої системи управління військами та подальше переоснащення на нові засоби зв’язку. "Ми вважаємо, що в разі реалізації цього задуму, фактично, на 40% бойовий потенціал ЗСУ зросте", - зазначив він.
На переконання директора ЦДАКР, іншим пріоритетом має стати запуск серійного виробництва танка “Оплот”.
"Четвертий пріоритет - налагодження виробництва боєприпасів, передусім великих калібрів, для артилерії та танків, ходових калібрів (від 12,7 мм до 30 мм). І дуже важливо в т.ч. не забути про керовані боєприпаси", - заявив Бадрак.
Він додав, що Україна входить у десятку країн світу, які виробляють та взяли на озброєння керовані боєприпаси.
"П’ятий пріоритет. Не вистачає нових озброєнь на фронті, в ЗСУ, і тому треба збільшити випуск, постачання тих озброєнь, які вже опанували. Це і протитанкові ракетні комплекси, і безпілотні авіаційні комплекси, які вже є і закуповуються, це і модернізовані вертольоти", - додав директор ЦДАКР.