Щеплення від кору: коли треба і не слід робити вакцинацію
Список протипоказань, при яких не варто робити щеплення від кору, МОЗ опублікувало у Facebook.
"За світовими стандартами, легкі застуди з температурою до 38°С не є такими протипоказаннями", - наголосили у міністерстві.
У МОЗ зазначили, що вакцинацію не роблять, якщо є високий ризик серйозної реакції, а також при станах, коли імунна відповідь на введену вакцину не сформується, а це: гостре захворювання, що супроводжується температурою, вищою за 38,5°С; серйозна алергічна реакція (анафілактичний шок) на попередню дозу вакцини чи відома алергічна реакція на один із компонентів вакцини (наприклад, на желатин, неоміцин, курячий білок тощо); захворювання і стани організму, при яких після введення вакцини імунітет може не сформуватися (наприклад, в умовах хіміотерапії в онкологічних хворих; при вживанні великих доз стероїдних гормонів; при вживанні ліків, що пригнічують імунітет; при СНІДі); вагітність.
"У разі виникнення тимчасових протипоказань до вакцинації дитина отримує так зване медвідведення від щеплень. Протипоказання на більший термін, ніж два тижні, може визначити тільки імунологічна комісія, що зазвичай збирається в районній лікарні або міській /обласній поліклініці. Потім пропущені за календарем щеплення потрібно надолужити", - повідомили у МОЗ.
Як повідомляв Укрінформ, з початку спалаху захворюваності на кір в Україні померло вісім осіб. В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун зазначила, що протягом двох тижнів 2018 року на кір захворіли вже 1285 дорослих і дітей, тоді як протягом усього 2017 року - 4782 особи. Найбільше випадків кору зареєстровано в Івано-Франківській, Чернівецькій, Закарпатській, Одеській областях та в місті Києві.