Сімейні розваги: 3000 гривень у Польщі, і 10000 в Україні

Сімейні розваги: 3000 гривень у Польщі, і 10000 в Україні

Аналітика
Укрінформ
Розважальний сегмент бізнесу поступово наповнюється, але для більшості сімей з дітьми він недоступний – «рука ринку» ніяк не візьме гору

Зима з її Святками і Масляною — час розваг, і хто не має можливості в цю пору побувати з сім'єю в Буковелі чи на інших курортах, той шукає цікавий екшен десь поблизу. У Києві вже третій рік поспіль таким стає сімейно-розважальний простір на ВДНГ “Зимова країна”. Красиво, яскраво, різноманітно, але є один більш ніж суттєвий мінус — ціни кусаються. І от як пояснити дитині, в якої сяють очі від усього різноманіття навколо і якій хочеться спробувати якнайбільше атракціонів, нагодувати тваринок і подивитися на роботів, що все це разом — задорого – це половина татової зарплати за місяць, або й більше. Звісно, такий «розважальний» сегмент — не є життєво необхідним, але він теж має бути соціально захищеним, оскільки йдеться, передусім, про дітей.

Укрінформ дізнавався, які ж зараз столичні ціни на розваги у порівнянні з європейськими та чому вони завеликі для середньостатистичної родини.

Відвідали «Зимову країну» на ВДНГ — і півзарплати як не було

Розважальний простір “Зимова країна” цієї зими запрацював з 12 грудня і прийматиме відвідувачів до 18 лютого. З початку його роботи і до середини січня цей простір відвідали майже 400 тисяч людей. Згідно з маркетинговим дослідженням, опублікованим на сайті ВДНГ, більша частина його відвідувачів — сім'ї з трьох людей з середнім+ та середнім фінансовим становищем.

З розрахунку на одну людину ціни такі: ковзанка – 100 гривень, контактний зоопарк – від 75 гривень, гойдалки – 35 гривень, планета метеликів – 120 гривень. Існує також комплексний квиток, що коштує 800 гривень, але до нього не включені розваги найдорожчі і – «найсолодші» для малечі: “Планета метеликів”, “Країна роботів”, “Сферичний кінотеатр” та “Живі динозаври”.

Хоча при цьому на території «Зимової країни на ВДНГ» діють знижки або безкоштовний вхід для учасників АТО та їхніх дітей, для дітей-сиріт та інвалідів. Наприклад, на тропічну ферму “Планета метеликів” діє безкоштовний вхід для інвалідів I групи, дітей-сиріт та дітей учасників АТО; а для інвалідів II і III групи - пільговий вхід 90 грн. У Країну роботів - безкоштовний вхід надається дітям-сиротам та дітям, чиї батьки загинули в зоні АТО.

Але, як кажуть, є одне "але". Для багатьох сімей такі розваги — непросте випробування для батьківського гаманця при середній зарплаті по Києву в 11 тисяч гривень, про що написав у Facebook журналіст Сергій Шевчук:

“Ми ж тут з'їздили родиною на Зимову країну - це ніби фестиваль зимових розваг на базі виставки (ВДНГ). Дякувати, знайома подарувала два комплексні квитки. Кожен по 800 грн, на секунду. З ним можна вільно відвідати більшість "павільйонів-розваг". Але не всі і не все.

Отже, про ціни. Візьмемо павільйон метеликів. Квиток дорослий 150 грн, дитячий - 120. І так +/- скрізь. Тобто зайти родині з чотирьох людей на виставку коштує 500-600 грн - чи це льодові скульптури, чи роботи.

Пробудете ви там хай годину. Довше навряд.

Діти захочуть десь тваринок погодувати - треба корм купити. Десь малюнок хною на руці зробити чи розмальовку купити, сувенір. На родину з чотирьох осіб на день треба мінімально 5 тисяч гривень. А щоб більш-менш - 10 тис. грн. Поїсти, якісь солодощі, іграшечки, кульки, на поні покатати, і це не буде розкішно.

Вважаю, якщо 600 грн за вхід у павільйон на 45-60 хв. забави, то там має бути щось одне супер. Нехай одне, але по-справжньому класне, щоб дітям запам'яталося, щоб друзям можна було розповісти”.

Відтак, почувши не одне таке зауваження, Укрінформ поцікавився у Марини Матросової, арт-директора ВДНГ, як побудована взаємодія держави і бізнесу в «Зимовій країні», а також запитав, чи вважаються ціни в “Зимовій країні” доступними:

“Зимова країна” – проект, створений у 2015-16 роках компанією StarLight Entertainment, а цього року цей проект реалізує ВДНГ силами власної команди.

Майданчик цьогорічної “Зимової країни" мав більше 20 локацій. Кожна з них встановлюється як окремий бізнес і працює за своїм прайсом, тобто є партнером ВДНГ. Партнер приєднується до “Зимової країни” на контрактній основі, реалізує свій проект і обґрунтовує встановлену ціну, об'єм та якість послуг, які затверджує ВДНГ.

Скарги щодо ціни надходили лише на комплексний квиток. Він був створений для зручності користувачів, бо включає всі розваги і коштує 799 гривень, що дешевше на 47% від сумарної вартості локацій. З розрахунку на одну дитину – це хоч і висока, але прийнятна ціна, але для сім’ї із чотирьох людей — доволі велика сума.

Проте окремі локації на території “Зимової країни на ВДНГ”, які відвідувач може обрати сам, мали доступну ціну. Приміром, покататися на ковзанці можна за 100 гривень, причому безлімітно і включаючи прокат ковзанів, тоді як по Києву за таку ж саму ціну існує обмеження за часом — одна година, а прокат ковзанів сплачується окремо. Окрім того, зараз із завершенням новорічних свят, на деяких локаціях проводяться акції, приміром, для школярів, студентів чи пенсіонерів. Вхід у сам парк безкоштовний, там є фотозони, по вихідних панує святкова атмосфера”.

Дитячий квиток до польського “Діснейленду” — 486 гривень, а не 800...

Варто сказати, що така цінова політика на розваги, як у тому ж ВДНГ, - ринкова. Приміром, у парку розваг «Галактика», що знаходиться в ТРЦ Lavina Mall, ціновий діапазон атракціонів практично такий же – від 60 до 120 гривень з людини. Наприклад, за годину в дитячому лабіринті чи ігровому майданчику з кульками треба віддати 80 гривень, а за 30 хвилин на спусковій гірці Big Slider — 60 гривень. А от більш екстремальні розваги для старших дітей та дорослих переважно коштують 80-90 гривень, а найдорожчим атракціоном є американська гірка, покататися на якій обійдеться у 120 гривень.

Найбільший парк розваг у Польщі - Енерджиландія

Для порівняння, відвідати сімейний парк розваг за кордоном, причому значно масштабніший, обійдеться батькам у меншу суму. Наприклад, у сусідній Польщі найбільшим парком розваг і тамтешнім “Діснейлендом” вважається “Енерджиландія” за півгодини їзди від Кракова. На його території у 26 гектарів розташувалося кілька десятків найсучасніших атракціонів — каруселі, кінотеатри 7D, екстремальні американські гірки, театри і амфітеатри, де виступають циркачі, актори та ілюзіоністи — всього не перелічиш. А безлімітний квиток на 1 день для молодших дітей (зростом до 140 см) там коштує лише 59 злотих, тобто 486 гривень, для дорослих — 109 злотих, тобто 900 гривень. Тобто сім’я з чотирьох людей там максимально витратить 3000 гривень.

Є там і величезне ZOO SAFARI на такій же великій території у 26 гектарів, де живе близько 600 видів тварин, серед яких білі леви, бенгальські тигри, пуми, рисі, африканські буйволи, різноманітні види антилоп та зебр, кенгуру, лемури, верблюди та інші, а також працюють атракціони. Квиток у ZOO SAFARI для школярів та студентів коштує 24 злотих, тобто 198 гривень, а для дорослих — 29 злотих, тобто 239 гривень. Сімейний квиток на трьох осіб коштує 74 злотих, або ж 610 гривень, а на чотирьох — 95 злотих, або 784 гривні.

Отож, подивившись на вартість розваг для дітей у близького сусіда, напрошується однозначний висновок, що ціни на цей сегмент в Україні завищені. Якщо в нас, аби ні в чому не відмовляти дітям, треба витратити до 10000 тисяч гривень, то в тій же Польщі — 3000. (І це ще без підрахунку реальної собівартості). Мабуть, у нас іще не спрацювала «рука ринку», адже незабутніх місць для родинного відпочинку, за який не шкода заплатити, у нас не так вже й багато. Але з іншого боку, попит на розваги за високу ціну у нас все одно існує, що якраз і дає можливість бізнесу і продовжувати вести таку цінову політику у розважальному сегменті, не доступну для переважної більшості людей.

Вікторія Кравченко, Київ

Перше фото: Eventworld

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-