Зламана щелепа і ніс: прокуратура з'ясовує, хто побив Шепелева
Про це в інтерв'ю "Українській правді" повідомив головний військовий прокурор Анатолій Матіос.
"Медики встановили, що в Шепелева зламані щелепа й ніс, крім інших тілесних ушкоджень, які можна попередньо кваліфікувати як середньої тяжкості ушкодження, що спричинили довгий розлад здоров'я", - зазначив він.
За словами Матіоса, на вигляд у затриманого були досить серйозні сліди тілесних ушкоджень як на обличчі, так і на тулубі. Йому було надано "повноцінне медичне обстеження за всіма параметрами".
"Так не обстежують навіть важкохворих людей, як обстежили Шепелева", - наголосив він.
Прокурор сказав, що через проблеми з обличчям колишньому депутату поставили спеціальні шини, з якими йому важко розмовляти, і він ще потребує подальшого медичного нагляду.
"Поки здоров'я Шепелева не покращиться, слідчі дії з ним проводити не можна. Потрібні його пояснення. Спочатку він повинен поспілкуватися з адвокатом, обрати визначену ним чи спільно позицію і погодитися чи не погодитися давати свідчення слідству", - розповідає Матіос.
За його словами, військова прокуратура наразі з'ясовує, хто побив Шепелева.
"Ніхто з тих, у кого було доручення на розшук (МВС і СБУ), не брав участі у незаконному утриманні Шепелева", - підкреслив прокурор.
Також, каже він, відповідне орієнтування було виписано на Державну прикордонну службу у випадку перетину Шепелевим кордону.
Матіос припустив, що це могло зробити якесь кримінальне угруповання і представитися неіснуючим спецпідрозділом військової прокуратури.
Він також висловив здивування тим фактом, що під час затримання співробітниками СБУ у Шепелева не було при собі мобільного телефону.
"А це означає, що телефон з ексклюзивними контактами за період його перебування в Україні у когось є. Наш обов'язок – його знайти. І обов'язково встановити та знайти місце, де відбувалося побиття", - зазначив прокурор.
За його словами, коли слідство дізнається, хто і з якою метою півтори доби завдавав тілесних ушкоджень Шепелеву, воно напевно зрозуміє мотив його "дивного повернення під чотири судові розгляди, де передбачений довічний строк покарання".
Крім того, каже Матіос, в момент затримання на екс-нардепі був "свіжий одяг" без залишків крові.
"Усі бачили його побите обличчя. Будь-який одяг має ідентифікуючі ознаки свого походження. Ми вже шукаємо", - зазначає прокурор.
Він також назвав маячнею заяви Шепелева, що справи проти нього сфальсифіковано.
"Судовий розгляд кримінальних справ в усіх судах буде відкритий, буде досліджено всі надані нами докази, а також позицію захисту, в тому числі буде дано оцінку поясненням Шепелева", - повідомив Матіос.
Він додав також, що прокуратура перевірить інформацію про листи, які Шепелев нібито писав на адресу генпрокурора і президента і де він висловлював готовність співпрацювати зі слідством.
Як відомо, Шепелев був затриманий у середу 8 лютого ввечері. При собі в нього було посвідчення "ДНР".
Потім його з синцями на обличчі доставили до зали суду.
Судове засідання у справі Олександра Шепелева / Фото: Данііл Шамкін, Укрінформ
Вперше Шепелев був оголошений у розшук у січні 2013 року за підозрою в причетності до розкрадання коштів "Родовід Банку" на суму більше 220 мільйонів гривень за часів прем'єрства Тимошенко.
Окрім того екс-депутат фігурував у справах щодо вбивства глави наглядової ради "АвтоКразБанку" Сергія Кириченка у січні 2003 року та щодо замаху на життя колишнього акціонера "Родовіда" Сергія Дядечка.
Він утік до Угорщини, яка в березні 2014 року видала його Україні. Однак на Батьківщині екс-нардеп надовго не затримався. В липні того ж року Шепелев втік з-під арешту в лікарні разом з конвоїром до Росії.
У березні 2015 року Шепелев був затриманий російськими правоохоронцями, а суд дозволив екстрадувати його в Україну. Втім, екстрадиція так і не відбулася, а в серпні 2016 року він був звільнений з російського СІЗО.
Тоді ж стало відомо, що Головна військова прокуратура України відкрила проти екс-депутата справу про державну зраду, оскільки запідозрила його в переході на службу до ФСБ Росії.