Як українці оцінюють своє здоров'я
Про це повідомляє Державна служба статистики за результатами опитування, проведеного в 2017 році.
"За результатами дослідження стан здоров'я як "добрий" оцінила майже кожна друга особа - 49,1%. Найвища частка таких осіб (81-78%) була серед підлітків та молоді віком 18-29 років та дітей до 14 років (за оцінкою батьків). Серед населення у працездатному віці добрий стан здоров'я зазначили 61% чоловіків та 53% жінок. Серед населення старше працездатного віку добре себе почували 11% чоловіків і 6% жінок", - йдеться у повідомленні.
"Задовільним" назвали свій стан здоров'я 41% осіб: серед дорослих - 45%, серед дітей віком до 14 років - 21%, а серед підлітків до 18 років - 17%.
"Поганий" стан здоров'я вказала кожна десята особа. Найбільша частка населення, яке погано себе почувало, спостерігалася серед осіб непрацездатного віку: так оцінили стан свого здоров'я кожна третя жінка та кожен четвертий чоловік.
При цьому, за даними опитування, у 98% домогосподарств хто-небудь з осіб потребував медичної допомоги, придбання ліків та медичного приладдя. Так, 79% опитаних осіб повідомили, що протягом року зверталися за медичною допомогою.
Серед них 83% зазначили, що зверталися до поліклініки (крім стоматолога), 30% - до сімейного лікаря в поліклініці, 4% - до платної медичної установи або лікаря з приватною практикою (крім стоматолога) та 3% - до швидкої медичної допомоги. Зверталися за медичною допомогою до народного цілителя, гомеопата, знахаря, екстрасенса 0,4% осіб .
Дослідження було проведено Державною службою статистики у жовтні 2017 року. Було проведено опитування осіб, які входять до складу 8 тисяч домогосподарств.