Омбудсмен: Клих дуже хворий, стверджує його мати
На цьому наголошує його мати, повідомляє Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.
"Щойно телефоном поговорила з Тамарою Іванівною - мамою Станіслава Клиха. Вона сказала, що заразі її син, дійсно, знаходиться в психіатричній лікарні. Це підтвердили і правозахисниця Тетяна Щур, і адвокат Катерина Бур’ян. Станіслава чимось лікували, він краще себе почуває, але по очах видно, що він, безумовно, дуже хворий... Турбує те, що Станіслав попросив дитячі книжки. Коли мати була у нього два місяці тому, він теж увесь час говорив про дитинство. Вже тоді це її насторожило. Зараз Тамара Клих не може поїхати до сина, оскільки вона сама дуже погано себе почуває, в неї великі проблеми зі здоров’ям. Все ж таки їй 75 років", - написала Денісова.
Інформація зі ЗМІ, за словами Тамари Іванівни, про добре самопочуття Станіслава Клиха, надана російським омбудсменом, застаріла.
Український омбудсмен розповіла, що їй телефонував український консул й повідомив, що 11-12 липня намагатиметься потрапити до Станіслава, якщо його допустять. Консульство контролює ситуацію "і слава Богу, що стало відоме місцезнаходження Станіслава".
За її словами, Тамара Клих не довіряє інформації, яку отримує з різних джерел щодо свого сина, і тому дуже б хотіла, щоб Денісову допустили до її сина. "Адже довіра в неї є тільки до нас, потрібно щоб ми своїми очима побачили, що ж там дійсно відбувається зі Станіславом", - наголосила Денісова.
Вона заявила, що ще раз звертатиметься до Комісара Ради Європи з прав людини Дуні Міятович, щоб вона посприяла візиту до українських політв’язнів, які знаходяться в Росії й, в першу чергу до тих, хто оголосив голодування та чий стан здоров’я викликає занепокоєння: до Станіслава Клиха, Володимира Балуха, Олега Сенцова, Еміра Усеїна Куку.
Як повідомляв Укрінформ, Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова зверталася до російського омбудсмена Тетяні Москалькової з проханням сприяти проведенню незалежного медичного обстеження Клиха українськими або міжнародними лікарями. Вона також просила термінового звільнення Клиха на гуманітарних підставах.
Клиха затримали російські силовики у серпні 2014 року під час його візиту до Росії.
26 травня 2016 року Верховний суд Чечні засудив українців Миколу Карпюка і Станіслава Клиха до 22,5 і 20 років ув'язнення відповідно. За версією російського слідства, Клих і Карпюк були членами організації УНА-УНСО і наприкінці 1994 - початку 1995 року воювали проти російських федеральних сил у складі збройних формувань самопроголошеної республіки Ічкерія.
Карпюк та Клих не визнали своєї провини і категорично заперечували, що були в Чечні. Крім того, під час процесу вони розповіли, що дали свідчення під тортурами.
Правозахисний центр "Меморіал" визнав Клиха і Карпюка політв'язнями.
Всього в Росії і анексованому Криму утримують близько 70 українських політв'язнів, серед них і журналіста Укрінформу Романа Сущенка, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.