МІП відправив Facebook ще один запит через пропагандистські акаунти "Л/ДНР"
Про це повідомив заступник міністра інформаційної політики Дмитро Золотухін на своїй сторінці у Facebook.
"Днями Міністерство інформаційної політики України направило до компанії Facebook черговий офіційний запит стосовно підтримки компанією терористичних організацій "ЛНР" та "ДНР", що були визнані такими українськими державними органами", - зазначив у дописі Золотухін.
Він наголосив на тому, що компанія Facebook згідно з внутрішньою політикою зобов'язана видаляти сторінки та профайли, де міститься контент на підтримку тероризму.
"Від 2014 року на території України незаконні збройні формування вчинили низку актів, які вважаються терористичними відповідно до Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму. Зокрема, мова про збиття літака МН17, про обстріл мирних мешканців Маріуполя, Краматорська, Авдіївки, Волновахи та про терористичні акти в Харкові, Одесі і Києві", - підкреслив заступник міністра.
Крім того, додав він, в офіційному запиті міністерства було наголошено на неприпустимості обмеження права українських користувачів на свободу слова у соцмережі, і про це компанію Facebook вже багаторазово було повідомлено.
"Ще в лютому-березні 2018 року в робочому порядку партнерам з Facebook була направлена інформація про сумнівні факти блокування українських користувачів. На жаль, блокування продовжуються до цього часу, а на відкриті листи користувачів адміністрація соцмережі не реагує", - констатував Золотухін.
Посадовець уточнив, що нещодавно у відповідь на черговий запит від міністерства з поштової скриньки керівника напрямку громадської політики Facebook у Центральній та Східній Європі Габріелли Чех надійшла автоматична відповідь про її відсутність в офісі та рекомендація звертатися з питань, що стосуються Росії, України та країн СНД, до її колеги Уляни Зініної.
При цьому Золотухін зазначив, що, за інформацією МІП, Зініна обіймає посаду Head of Public Policy у Facebook та відповідає в компанії за реалізацію політики соціальної мережі на теренах Росії, України та країн СНД. При цьому іноді на публічних конференціях її титрують як "директора по взаємодії з органами державної влади Росії".
Заступник міністра навів деякі факти біографії Зініної. Зокрема, за даними Мінінформполітики, вона з 2004 до 2006 рр. обіймала посаду головного спеціаліста Департаменту правового забезпечення Міністерства інформаційних технологій та зв'язку Російської Федерації. "Це саме той департамент, який у сучасний період готує для прийняття державними органами Росії документи, що порушують міжнародне та українське законодавство, шляхом надання дозволів мовити на українських теле- та радіочастотах в окупованому Криму, здійснюючи тим самим інформаційну окупацію", - зазначив посадовець.
За даними МІП, з 2006 по 2009 роки Зініна працювала юрисконсультом у Координаційному центрі національного домену .RU, а потім у компанії "Яндекс", яка наразі перебуває під економічними санкціями України.
"Нарешті, у 2018 році Уляна Вікторівна отримала посаду Head of Public Policy у варшавському офісі компанії Facebook. Одночасно, на даний момент вона все ще може формально входити як позаштатний радник на громадських засадах до різних робочих груп виконавчих та законодавчих органів Російської Федерації (яка визнана Україною державою-агресором) з приводу розвитку законодавства в сфері телекомунікацій та інтернету. Зокрема, у відкритих джерелах є дані про її приналежність до Комісії по інформаційній безпеці та кіберзлочинності РФ, Комісії хостинг-провайдерів та реєстраторів і таке ін.", - уточнив Золотухін.
Водночас він наголосив, МІП має і позитивний досвід співпраці з компанією Facebook, у межах якої, зокрема, верифіковано загалом близько 40 сторінок державних органів України та високопосадовців в соціальній мережі з огляду на те, що російські пропагандисти часто створюють клони Facebook-сторінок органів державної влади України або вдаються до спроб зламати.
"Ми щиро сподіваємося на те, що співпраця з Facebook продовжиться, та очікуємо реакцію компанії на наше офіційне звернення. Розуміючи, що зараз компанія стикнулася з серйозними викликами, зумовленими останніми скандалами (як, наприклад, з Cambridge Analityca), ми все ж віримо в те, що можемо знайти спільні рішення та врятувати від деструктивного впливу російської сторони найбільший в світі винахід розвитку демократії – соціальну платформу Facebook", - наголосив Золотухін.