Бунт «торнадівців»: у Мін’юсті сказали, яке буде покарання для працівників СІЗО
Про це Громадському повідомив речник заступника міністра юстиції Юрій Маслак.
«Звільнення — це мінімальне покарання», — сказав Маслак.
Він зазначив, що працівники понесуть кримінальну або адміністративну відповідальність. Міра відповідальності залежатиме від ступеню допомоги працівників.
«Усе залежить від ступененю участі: чи вони телефон принесли, чи суміш для виготовлення вибухового пакету», — сказав Маслак.
Після обшуків 9 серпня у камерах екс-бійців «Торнадо», під час яких виявили заборонені предмети, у Лук’яніському СІЗО провели службове розслідування, результати якого передали до військової прокуратури.
10 серпня щодо двох співробітників Лук’янівського СІЗО відкрили кримінальне провадження через їхню допомогу екс-бійцям розформованої спецроти «Торнадо».
Удень 9 серпня в Києві біля Лук’янівського СІЗО близько 30-40 людей блокували вивезення з ізолятора засуджених екс-бійців спецроти «Торнадо». Під пенітенціарною установою сталися сутички знайомих та родичів «торнадівців» з силовиками. Правоохоронці прибули до СІЗО для проведення обшуків в камері екс-«торнадівців», однак останні чинили їм опір, використавши вибухові пакети та холодну зброю. Один правоохоронець постраждав.
Через інцидент в Лук'янівському СІЗО порушили справу за чотирма статтями.
Пізніше стало відомо, що двоє співробітників Лук’янівського СІЗО допомагали засудженим екс-бійцям розформованої спецроти «Торнадо». Їх відсторонили від обов'язків.
7 квітня 2017 суд оголосив вирок 12 колишнім бійцям розформованої спецроти «Торнадо».
Вісьмох екс-бійців спецроти «Торнадо», звинувачуваних у насильстві та катуванні, засудили до позбавлення волі від 5 до 11 років. Трьох звільнили від відбування покарання з випробувальним терміном строком на 2 роки.
12 квітня стало відомо, що засуджений екс-боєць роти «Торнадо» Ілля Холод проломив голову своєму сусідові. 14 квітня побитий ув'язнений помер.