Геращенко в ООН закликала до гендерної рівності в процесі прийняття рішень
Про це вона заявила у четвер під час виступу в Раді Безпеки ООН, передає власний кореспондент Укрінформу.
"Рівна участь жінок, їх доступ до призначення на високі керівні посади держав і процесів прийняття рішень на всіх рівнях мають основоположне значення для досягнення гендерної рівності", - підкреслила представник України.
Вона нагадала, що цей принцип не тільки закріплений у другій статті Конвенції ООН про ліквідацію усіх форм дискримінації у відношенні жінок 1979 року, але і підтверджено в описі Цілей сталого розвитку.
У зв'язку з цим Ірина Геращенко звернула увагу на дані спецдоповідача ООН з питань насильства проти жінок, а також Міжнародної організації праці, які підтверджують необхідність подолання розриву в рівні представленості жінок на всіх етапах прийняття політичних рішень і забезпечення рівної оплати праці.
"Переконана, що ООН володіє унікальними можливостями для виконання одного з основних завдань – знову затвердити віру в основні права людини, в гідність і цінність людської особистості, у рівноправність чоловіків і жінок і в рівність прав великих і малих націй", - заявила перший заступник глави українського парламенту.
Вона також розповіла про досвід України в питанні досягнення гендерної рівності. Зокрема, був заснований інститут Урядового уповноваженого з питань гендерної політики, у більшості регіонів України призначені уповноважені з питань гендерної політики.
"На даний момент ми працюємо над розширенням участі жінок у політичному житті України. На жаль, жінки складають лише 12% відсотків у парламенті України, що, безумовно, недостатньо", - підкреслила Геращенко.
У цьому контексті вона також повідомила, що в Україні розробляються зміни до законодавства і запровадження гендерних квот, "які вже добре себе зарекомендували на виборах у місцеві органи влади".
Крім того, за її словами, у ЗС України понад 25 тис. жінок проходять контрактну військову службу нарівні з чоловіками, з них 3,4 тис. - на офіцерських позиціях.
"У цьому році першій жінці було присвоєно звання генерал-майора медичної служби", - зазначила представник України.
Як повідомляв Укрінформ, Ірина Геращенко в четвер приймає участь у відкритих дебатах Ради Безпеки ООН "Жінки. Мир. Безпека". Згідно з указом Президента, Геращенко, яка також є уповноваженим з питань мирного врегулювання, призначена членом постійної делегації України на 73-й сесії Генасамблеї ООН.