Філарет пояснив механізм переходу парафій до об'єднаної УПЦ

Філарет пояснив механізм переходу парафій до об'єднаної УПЦ

Укрінформ
Для переходу парафії до об'єднаної української православної церкви потрібно рішення двох третин парафії.

Про це Предстоятель УПЦ Київського Патріархату Святійший патріарх Філарет сказав на прес-конференції в Укрінформі «Українська церква на шляху утвердження автокефалії». 

«Механізм (переходу - ред.) - це зібрання  всієї парафії, якщо дві третини парафії проголосують за те, щоб залишитися в російській церві, значить ця парафія буде належати російській церкві. Якщо ж дві треті парафіян проголосують за українську церкву, то храм разом з парафіянами перейде в українську православну церкву. Якщо не буде дві третини, то тоді залишається, так як є. Тобто якщо двох третин немає, а парафія знаходиться в Московському патріархату, то вона і залишиться в Московському патріархаті», - сказав Філарет.

Читайте також: Дата об’єднавчого собору залежить від Вселенського патріарха – Філарет

Як повідомлялося, 11 жовтня синод Вселенського патріархату ухвалив рішення надати Томос про автокефалію православній церкві в Україні. Тепер у Києві має бути скликано Собор за участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, які звернулися до Вселенського патріарха з проханням про Томос. Собор здійснить церковне об'єднання, утворивши єдину помісну УПЦ, і обере її предстоятеля. Після цього відбудеться отримання предстоятелем єдиної помісної автокефальної УПЦ Томоса як документа (грамоти).

15 жовтня на засіданні синоду РПЦ в Мінську було прийнято заяву у зв'язку з рішенням Константинопольського патріархату почати процес надання автокефалії Українській церкві - подальше перебування в євхаристійному спілкуванні з нею визнано неможливим.

При цьому РПЦ вдалася до погроз, зокрема, заявила про намір призупинити служіння в Храмі Гроба Господнього, якщо Єрусалимський патріархат підтримає Константинопольський у рішенні надати автокефалію Українській православній церкві та допустить до храму священиків УПЦ КП.

Водночас Архієпископія православних російських церков у Західній Європі, яка є екзархатом Вселенського патріархату, заявила, що Вселенський патріархат не переривав спілкування з Московським патріархатом.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-