Ієрархи УПЦ МП на зустрічі із Президентом заявили про шалений тиск - Павленко
Про це розповів радник Президента, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко в ефірі телеканалу "Прямий".
"Прибули (на зустріч із Президентом - ред.) представники того крила УПЦ МП, у якому якраз схвально ставляться до ідеї автокефальної Української православної церкви, які підтримують створення такої церкви, планують спільно йти на собор (об'єднавчий собор - ред.) і творити спільно цю церкву. Вони говорили також про шалений тиск, який на них чиниться, тому на їх прохання не розкриваєм їхніх імен", - зазначив Павленко.
Водночас він зауважив, що Президент ще кілька тижнів тому ініціював зустріч з ієрархами УПЦ МП й кожному архієрею Московського патріархату було надіслано запрошення на зустріч в "Українському домі" 13 листопада о 14 годині.
"Це мала бути зустріч з усім єпископатом, з усіма архієреями УПЦ МП для того, щоб можна було поінформувати про ті зустрічі, які відбувалися в Константинополі, про угоду, яка була підписана (з Вселенським патріархом - ред.), зняти можливо всі питання, які накопичилося в архієреїв, зокрема щодо того, що процес створення Єдиної помісної православної церкви буде добровільним, мирним, держава всіма силами протидіятиме провокаціям і спробам розхитати цей мир", - розповів радник Глави держави.
Водночас, за його словами, після ситуації, що склалася з проведенням зустрічі, "закрадається підозра, що ті, хто не хотів такої зустрічі, - або звіряли годинники з Москвою, або отримували звідти інструкції".
Як відомо, 13 листопада в "Українському домі" мала відбутися зустріч Президента Петра Порошенка з ієрархами УПЦ МП, проте у запланований час вона не розпочалася.
Проте згодом стало відомо, що у резиденції предстоятеля УПЦ МП на території Свято-Успенської Києво-Печерської лаври 13 листопада розпочалося чергове засідання Синоду УПЦ МП, на якому було засуджено рішення Священного синоду Константинопольського патріархату щодо встановлення його юрисдикції на території України та вирішено припинити з ним євхаристійне спілкування. Також Собор єпископів УПЦ МП ухвалив рішення про неможливість долучення єпископату, духівництва та мирян УПЦ МП до процесів надання Томоса про автокефалію української православної церкви.