"Суд" у Криму залишив у СІЗО капітана українського катера "Бердянськ"
Про це повідомляє Крим.Реалії.
Мокряку на добу скоротили термін утримання під вартою, до 24 січня. Таке рішення прийняв колишній український суддя Сергій Рубанов.
Перед цим він же після п'яти годин розгляду вдруге відклав розгляд справи моряка Владислава Костишина. Протягом процесу судді тричі заявлявся відвід за те, що він постійно перебивав захист або намагався витлумачити відповіді захисту по-своєму.
Також 21 грудня суд залишив під арештом захопленого російськими силовиками старшого матроса буксира "Яни Капу" Віктора Беспальченка.
Раніше 19 грудня Верховний суд Криму залишив під арештом захоплених 25 листопада біля берегів Криму українських військових – старшого матроса буксира "Яни Капу" Володимира Варімеза, старшого матроса катера "Нікополь" Андрія Оприска і мічмана "Яни Капу" Юрія Будзила.
20 грудня суд залишив під арештом українців Михайла Власюка, Богдана Головаша, Сергія Попова.
Військовим скоротили термін утримання під вартою на один день через нібито допущену раніше технічну помилку. Таким чином українці залишаться в СІЗО Москви до 24 січня 2019 року.
25 листопада російські військові біля берегів Криму таранили, обстріляли і захопили три плавзасоби ВМС України - катери "Бердянськ" і "Нікополь" і буксир "Яни Капу" - які прямували з Одеси до Маріуполя. За даними Києва, шість українських моряків були поранені.
ФСБ Росії підтвердила застосування зброї проти українських кораблів, відомство стверджує, що три українських військових кораблі 25 листопада «незаконно перетнули держкордон Росії».
Російські суди у Криму заарештували 24 українських військових. Українським військовослужбовцям пред'явлено звинувачення за ч. 3 ст. 322 КК Росії (незаконне перетинання кордону), їм загрожує до 6 років позбавлення волі. Всіх українських військовослужбовців доставили до столиці Росії Москви.
Дії Росії в районі Керченської протоки критикують в ряді європейських країн і США. У НАТО заявили, що уважно стежать за розвитком подій у Керченській протоці і закликали до стриманості та деескалації напруги.