В Україні завершується реформування державної та комунальної преси

В Україні завершується реформування державної та комунальної преси

Укрінформ
В Україні 31 грудня завершується реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації, під час якого було роздержавлено 49% видань і редакцій.

Про це йдеться у звіті Держкомтелерадіо за результатами моніторингу процесу реформування друкованих засобів масової інформації та редакцій.

“До Зведеного переліку (об'єктів реформування, - ред.) внесено 760 державних і комунальних друкованих ЗМІ (662 - комунальні, 98 - державних). 72 видання наразі не виходять”, - йдеться у звіті.

За даними Держкомтелерадіо, станом на 18 грудня реформовано 343 друкованих ЗМІ та редакцій, серед яких 323 є комунальними (що становить близько 53% від загальної кількості видань, які реально виходять) і 20 - державними (25% від загальної кількості видань). Загальна ж кількість роздержавлених ЗМІ становить 343 — це 49%.

У Держкомтелерадіо акцентують на тенденції залежності інтенсивності процесу реформування від розміру дотації, яку отримують редакції з місцевих бюджетів. Зокрема, редакції, що тривалий період не мали суттєвих фінансових надходжень у вигляді таких дотацій, реформувались одними з перших.

Водночас, із загальної кількості працюючих редакцій державних і комунальних ЗМІ 7% не роздержавилися у зв’язку з тим, що з різних причин не було ухвалено рішень співзасновників.

Лідером процесу реформування є Тернопільська область (85% реформованих редакцій), понад 70% реформованих ЗМІ - у Миколаївській, Полтавській, Рівненській, Черкаській областях. Водночас аутсайдерами процесу залишились Київська, Львівська, Закарпатська області та місто Київ.

Читайте також: У наступному році підприємці очікують зростання бізнесу в Україні

Як повідомлялося, Верховна Рада ухвалила закон «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» 24 листопада 2015 року. Але 21 грудня Президент Петро Порошенко ветував закон і повернув його зі своїми пропозиціями для повторного розгляду. 24 грудня парламент повторно проголосував за закон, рахувавши пропозиції глави держави. Документ набув чинності 1 січня 2016 року.

Відповідно до закону реформа із роздержавлення преси мала тривати три роки. При цьому передбачався вихід держави та місцевих органів влади зі складу засновників ЗМІ та перетворення цих видань на суб'єкти господарювання.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-