Тука назвав ТОП-3 питання, які найбільше турбують переселенців

Тука назвав ТОП-3 питання, які найбільше турбують переселенців

Укрінформ
Перелік проблем, з якими стикаються вимушені внутрішні переселенці в Україні, залишається незмінним.

Про це під час консультацій зацікавлених установ/організацій в рамках проекту Ради Європи "Визначення напрямків співпраці для розвитку соціальних прав людини в Україні" поінформував заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"На жаль, мушу констатувати, що з року в рік перелік питань, які найбільше турбують вимушених переселенців, не змінюється. На першому місці, за всіма опитуваннями, залишається проблема із забезпеченням житлом, друге і третє місця поділяють проблеми соціальних виплат і проблеми, пов'язані, як наслідок, із неможливістю поновлення втрачених документів, через що виникає низка проблем у людей, що переїхали з окупованої частини Донбасу, або з анексованого Криму", - сказав Тука.

Він також додав, що ці люди з 2014 року позбавлені права брати участь у виборчому процесі в об'єднаних територіальних громадах.

"Тобто вони позбавлені можливості бути залученими в процес децентралізації. Вони не мають можливості брати участь у виборах депутатів Верховної Ради, які балотуються за мажоритарними округами. Всі вимушені переселенці вважаються тимчасово зареєстрованими, і попри те, що люди роками мешкають на постійному місці, вони вже інтегровані в суспільство, але вони не є членами громади з юридичної точки зору", - зазначив Тука.

Читайте також: Верховний Суд визнав незаконними перевірки переселенців для отримання виплат

Він поінформував, що спільно з низкою неурядових громадських організацій розроблено законопроект, який надає можливість вимушеним переміщеним особам брати участь у виборчому процесі у повному обсязі. "У березні законопроект був поданий до Верховної Ради. Попри всі обіцянки законопроект досі не пройшов навіть першого читання в профільному комітеті", - зауважив заступник міністра.

Як повідомлялося, 16-17 січня в Києві проходять дводенні консультації зацікавлених установ/організацій в рамках проекту Ради Європи "Визначення напрямків співпраці для розвитку соціальних прав людини в Україні". До участі запрошено народних депутатів України, представників профільних міністерств, представників міжнародних організацій, неурядові громадські організації, науковців та практикуючих правозахисників.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-