Більшість злочинів проти журналістів не доходить до суду – НСЖУ
Про це заявив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко під час презентації повного моніторингу фізичної безпеки журналістів за 2018 рік, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"В Україні панує система безкарності за подібні злочини. Головними чинниками цього є відсутність прецедентів належного покарання тих, хто розпускає руки проти журналістів, а також високий рівень агресії та низький рівень сприйняття журналістів загалом у суспільстві", - розповів Томіленко.
Під час презентації медіа юрист Роксолана Арійончик повідомила, що за минулий рік було зафіксовано близько 100 правопорушень проти журналістів, але до суду дійшли далеко не всі.
"Якщо відкрити єдиний державний реєстр досудових рішень, то загалом, за період його діяльності з 2006 по 2019 рік фактично було винесено всього п’ять вироків за статтею "Погроза або насильство щодо журналіста", і за статтею 171 "Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів" - 35 вироків. Це левова частка, із цих вироків 18 є просто штрафними санкціями", - розповіла Арійончик.
Презентація повного моніторингу фізичної безпеки журналістів за 2018 рік/ Фото Олени ХудяковоїЯк повідомлялося, Національна спілка журналістів України в 2018 році зафіксувала 86 випадків перешкоджання журналістській діяльності із застосуванням фізичної сили. За 2018 рік на 50% зросла кількість нападів на журналісток.