Українські журналістки найчастіше стикаються з погрозами та інтернет-тролінгом
Такими є дані анонімного анкетування, проведеного Інститутом масової інформації серед журналісток в усіх регіонах України, повідомляє ІМІ.
"За результатами анкетування, 47% журналісток, які працюють в Україні, стикалися з фізичним насиллям (погрозами, нападами тощо) у зв’язку зі своєю професійною діяльністю. З них тільки 17% зверталися по захист до правоохоронних органів", - йдеться у дослідженні.
Зокрема, респондентки вказали, що найчастіше стикалися з погрозами (73% опитаних) та стеженням (10%), рідше з нападами (4%) та іншими видами тиску.
Тролінг і атаки ботів в Інтернеті стали другою за чисельністю категорією, на яку вказали опитані журналістки (51% опитаних згадали про цей вид загроз). Серед інших загроз в Інтернеті 19% журналісток вказали злам акаунтів, 14% - отримували листи з погрозами, на 6% - вчинялися фішингові атаки. Загалом 42% респонденток стикалися з інтернет-загрозами.
Журналісток також просили вказати, де саме вони стикалися з нападами, погрозами та іншими видами перешкоджань. Виявилося, що більшість опитаних наражалися на загрози, висвітлюючи конфліктні теми (42%), на акціях протесту (32%), 9% зазнавали утисків під час інтерв’ю з людьми при владі.
Експерти ІМІ також звертають увагу на той факт, що 10% респонденток вказали, що постраждали в редакції власного медіа.
Анкетування показало, що 41% жінок не почуваються в безпеці, працюючи в медіа.
Дослідження проводилося методом анонімного анкетного опитування. Всього було отримано 232 відповіді від журналісток, з них 84% – представниці з усіх регіонів України та 16% – з міста Києва.
Проведення цього дослідження стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID “Медійна програма в Україні”, який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО “Інститут масової інформації” та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.