Аваков не думає, що за подіями у Черкасах і Києві стоять проросійські сили
Таку думку він висловив у ефірі програми «Свобода слова» на каналі ICTV, відповідаючи на запитання, чи має він докази того, що за подіями 9 березня у Черкасах і Києві стоять проросійські сили, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Та це нісенітниця, я думаю», - сказав Аваков.
«Про ситуацію, яка була в суботу. Я був дуже злий за фактом цієї ситуації. Злий, тому що це була незвична акція, і на чолі цієї акції був молодий хлопець, якого я знаю особисто, і цей хлопець – АТОшник, він воював у добровольчому батальйоні «Азов», він має бойовий орден, він брав участь у операціях під Іловайськом, Широкіним, Маріуполем і так далі. І ось ці молоді люди в якийсь момент вирішили у своєму праведному гніві, що вони можуть переходити межі, і через це я був жахливо злий. Навіть якщо ти правий, і ти йдеш з антикорупційними лозунгами, і ти щиро чогось вимагаєш, ти не можеш говорити про один злочин - і чинити інший. Це найбільша проблема, яка була в той день», - зазначив міністр.
За його словами, «це не проблема якихось синяків чи порізів у шефа поліції (Черкас – ред.) на обличчі чи газ, якого наковталися».
«Я а таких випадках кажу «Не цукрові, не розтанемо», хоча це неправильно – нападати на поліцейських, цього не можна робити, і ми з цим ніколи миритися не будемо. Проблема в тому що в нашому суспільстві є таке питання, що "для мене правила не писані" . А якщо "для мене правила не писані", ми завжди житимемо у атмосфері ненависті. А нам не потрібна спіраль ненависті», - уточнив Аааков.
Водночас, за його словами, подібні ситуації, як у Черкасах, можна побороти, зокрема, і публічним діалогом.
«Як побороти ситуацію, яка виникла у Черкасах? Що, більше поліції поставити, усіх арештувати, відкривати вогонь, не дай Бог? Чи ще щось? Не так. Такі ситуації можна побороти тільки гарантними поліцейськими діями і публічним діалогом», - підкреслив Аваков.
Як повідомляв Укрінформ, 9 березня у Черкасах, де відбулися масові заходи за участю великої кількості громадян, під час від’їзду Президента України Петра Порошенка представники Нацкорпусу намагалися заблокувати кортеж глави держави та почали провокувати на бійку пересічних черкащан та поліцію.
Унаслідок сутичок у Черкасах постраждали 22 поліцейських.
Окрім цього, у суботу до будівлі Адміністрації Президента в Києві прийшли учасники Нацкорпусу і Нацдружин з вимогою взяти під варту та арештувати рахунки фігурантів розслідування щодо розкрадання в оборонному секторі.
У результаті сутички біля Адміністрації Президента постраждало двоє поліцейських і нацгвардієць. Одного правоохоронця з хімічним опіком очей госпіталізували, іншим надано медичну допомогу на місці.
10 березня у поліції Черкащини заявили про затримання двох найбільш активних осіб, які підозрюються в організації громадян для вчинення хуліганських дій та нанесення тілесних ушкоджень працівникам поліції 9 березня у центрі Черкас.
11 березня у поліції повідомили, що за фактом подій у Черкасах і Києві, які відбувалися 9 березня за участю представників Нацкорпусу і Нацдружин, було встановлено трьох основних фігурантів, двом особам вручили підозри.
Також раніше у БПП заявили, що подіями, які відбулися 9 березня в Києві і Черкасах, стоять проросійські реваншисти.