Під Радою протестують родичі заручників Кремля
Учасники акції протестують проти законопроекту №8337 "Про внесення змін до Закону України "Про боротьбу з тероризмом" (щодо основ соціального захисту заручників)", який внесений до порядку денного роботи парламенту на 13-17 травня, повідомляє кореспондент Укрінформу.
На площі Конституції встановили унітаз, в який поклали аркуші паперу з написом: "обіцянки". Водночас учасники акції тримають у руках плакати з гаслами: "Депутати, захистіть заручників Кремля", "Закон 8337 позбавляє заручників допомоги", "Чому депутати брешуть?", "Ні - закону 8337", "250 політв'язнів, полонених у тюрмах ворога" тощо.
Як стверджують активісти, законопроект №8337 тільки імітує захист заручників Кремля, але насправді не захищає ані політв’язнів, ані військових чи цивільних заручників, ані їхні родини.
За словами учасників мітингу, після численних нарад у Верховній Раді, публічних заяв, десятків листів від родин заручників, правозахисників та громадських організацій депутати Верховної Ради, які обіцяли дослухатися до думки родин політв’язнів і правозахисників, - пішли врозріз із власними обіцянками та винесли на голосування "популістський" законопроект №8337, що шкодить, а не допомагає родинам у боротьбі за звільнення своїх рідних.
"Ми вийшли нагадати депутатам про їхню обіцянку - прийняти законопроект, який захищає заручників і їхні родини протягом періоду ув'язнення, тобто гарантує державну підтримку на адвокатів, на поїздки, на передачі, на психологічну та медичну допомогу після звільнення. Два роки вже нашому питанню - два роки наш законопроект не можуть ніяк винести на голосування", - пояснив співорганізатор акції, брат українського політв'язня Євгена Панова та громадської організації "Об'єднання родичів політв'язнів Кремля" Ігор Котелянець.
За його словами, протягом цього часу було розроблено сім законопроектів, із яких фіналізовано два: №8337 "Про внесення змін до Закону України "Про боротьбу з тероризмом" (щодо основ соціального захисту заручників)" та №8205 "Про правовий статус і соціальні гарантії осіб, які незаконно позбавлені волі, заручники, або засуджені на тимчасово окупованих територіях України та за її межами".
"Законопроект 8337 абсолютно виключає будь-яку підтримку родинам і заручниками до моменту звільнення самих заручників - неважливо, чи то політв'язень, чи заручник ОРДЛО, чи цивільний. Ми проводили переговори з Іриною Геращенко, яка є автором цього законопроекту, і співавтором проекту 8205 і разом із правозахисниками розповідали, чому не підтримуємо проект 8337. Нам було обіцяно, що після виборів законопроект 8205 буде винесено на розгляд парламенту. Натомість на погоджувальну раду у понеділок планують винести питання розгляду саме законопроекту 8337", - уточнив Котелянець.
Участь в акції взяли також батько Валентина Вигівського, матір Олександра Кольченка та дружина Богдана Пантюшенка.
Мітинг під ВР/ Фото Геннадія Мінченка
Крім того, учасники акції планують найближчим часом передавати парламентаріям, зокрема особисто першому заступнику голови ВР Ірині Геращенко, звернення із закликом не ухвалювати законопроект №8337.
Як повідомляв Укрінформ, законопроект №8337 має на меті створення державою законодавчих умов для соціального захисту заручників шляхом визначення системи правовідновлювальних і реабілітаційних заходів, а також визначення у зв’язку з цим спеціальних прав і пільг для осіб, які постраждали від відповідних насильницьких злочинів.
Комітет із питань національної безпеки і оборони 6 лютого рекомендував Раді ухвалити за основу законопроект №8337.