Коли йдеться про здоров’я, не може бути “незручних тем” - Супрун
Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.
“Ви говорили зі своєю дитиною-підлітком про секс? А про хвороби, які передаються статевим шляхом? А про засоби контрацепції? Якщо ні - дарма. Репродуктивне здоров’я дуже важливе, і краще, якщо дитина якомога раніше отримає всю необхідну інформацію від батьків, лікарів, вчителів чи компетентних експертів. А не на сумнівних сайтах чи методом проб і помилок. Саме для цього і потрібна сексуальна освіта”, - наголосила вона.
Як підкреслила Супрун, сексуальна освіта - це передусім про виховання відповідального ставлення до стосунків та свого репродуктивного здоров’я. За визначенням ЮНЕСКО, мета такої освіти - забезпечити підлітків науковою та об’єктивною інформацією, яка дасть змогу обдумано ухвалювати рішення та знизити ризики, пов’язані зі статевим життям, зазначила глава МОЗ.
За її даними, у 2016 році в Україні було зроблено 56 абортів жінкам віком до 14 років та 875 - віком 15-17 років. “Це дуже сумна статистика. Сексуальна освіта має допомогти запобігати небажаним вагітностям, а відтак і зменшувати кількість абортів. Також обізнаність молоді та відповідальна поведінка в статевому житті зменшує ризики зараження ВІЛ або іншими хворобами, які передаються під час контакту. Адже у 59% випадках ВІЛ передається статевим шляхом”, - підкреслила Супрун.
Вона попереджає, що сексуальна необізнаність становить серйозну загрозу здоров’ю, а агресивне пропагування культу сексу в медіа та кінематографі призводить до “занадто ранніх сексуальних дебютів, великої кількості абортів, сексуального насильства та поширення захворювань”.
Глава МОЗ зазначила, що сьогодні сексуальна освіта в Україні лише формується, але вже існують курси, якими можуть скористатися батьки, вчителі, лікарі та власне підлітки.
“Незалежно від того, де саме (в школі, вдома, у лікаря чи на курсах) дитина отримує ці знання, сексуальна освіта має будуватися на принципах довіри, доброзичливості та добровільності. Не треба лякати дітей або повчати”, - зазначила Супрун, наголосивши, що коли йдеться про здоров’я, не може бути “незручних тем”.