Закон про cash rebate піде на користь українському кіно та економіці — Бородянський
Про це заявив міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський.
"Ухвалення цього закону піде на користь українській кіноіндустрії та економіці в цілому", - вважає він.
На думку міністра, запровадження кешрібейтів має стати важливою складовою популяризації України в світі - "нашої культурної спадщини, літератури, локацій тощо через їх відображення у продуктах, що будуть створені всесвітньо відомими виробниками контенту".
А залучення в Україну іноземних кіновиробників також матиме позитивний вплив на розвиток зовнішнього туризму, індустрії розваг, транспорту і т.д. "Наприклад, після успіху "Гри престолів" тисячі туристів відвідують місця зйомок серіалу в Ірландії та Хорватії", - нагадав міністр.
Бородянський додав, що закон покликаний створити умови для збільшення ємності національного ринку та залучення додаткових коштів, що дозволить галузі повноцінно функціонувати і без підтримки держави.
Що важливо: кешрібейти будуть повертатись через українські кінокомпанії, тому нерезиденти будуть змушені брати собі в партнери наших кіновиробників, а ті, у свою чергу, зможуть переймати зарубіжних досвід, вивчати нові технології, працювати з іменитими акторами та режисерами, підкреслив міністр.
Як повідомляв Укрінформ, 20 вересня 2019 року Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроект №1058 "Про внесення змін до Закону України "Про державну підтримку кінематографії в Україні" щодо державної субсидії для повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених іноземним суб'єктом кінематографії при виробництві (створенні) фільму в Україні".
Закон передбачає збільшення суми повернення коштів, витрачених в Україні на кіновиробництво, так званих кешрібейтів, з 16,6% до 25% (+5% якщо продукт матиме елементи української культури, наприклад, знятий за мотивами українського твору). Ці витрати будуть компенсуватися лише іноземним виробникам кіно та за умови, що серед бенефіціарів чи в керівних органах компанії-виробника немає резидентів України.
Зміни до Бюджетного кодексу, необхідні для того, щоб закон запрацював, були прийняті Верховною Радою 12 вересня.