Паливо для МОУ: справа про розтрату 58 мільйонів пішла до Антикорупційного суду
Про це інформує пресслужба відомства на своїй сторінці у Facebook.
"САП направила до Вищого антикорупційного суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за фактом розтрати коштів державного бюджету в особливо великому розмірі під час закупівлі палива для Міністерства оборони України на загальну суму понад 58 млн грн", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що обвинуваченими у даній справі є колишній заступник міністра оборони, директор та працівник відділу Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів МОУ, службовець Департаменту внутрішнього аудиту Міноборони, представник ТОВ "Трейд Коммодіті" і кінцевий власник цього підприємства.
Як було встановлено у ході слідства, посадовці міністерства спільно з представниками підприємства у 2016 році без передбачених законом підстав, шляхом підготовки та підписання додаткових угод до договорів поставки паливно-мастильних матеріалів для потреб Міноборони, організували підвищення цін на нафтопродукти, внаслідок чого державі заподіяно збитки на суму 58 126 559,92 грн.
Як повідомлялося, НАБУ і САП 11 жовтня 2017 року заявили про викриття корупційної схеми з розтрати державних коштів у сумі понад 149 млн грн при закупівлі палива для Міноборони.
Було затримано заступника міністра оборони Ігоря Павловського і директора Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів міністерства Володимира Гулевича. Їм обрали запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Згодом НАБУ повідомило про підозру в розтраті державних коштів при закупівлі палива ще двом чиновникам Міноборони.
Державна аудиторська служба під час перевірки процедури закупівлі палива Міністерством оборони у ТОВ "Трейд Коммодіті" встановила факт необгрунтованого перевищення ціни.
Однак у березні 2018 року Київський окружний адміністративний суд скасував акт Державної аудиторської служби, на якому були побудовані звинувачення НАБУ на адресу Міноборони.
Як поінформував керівник САП Назар Холодницький, згодом додаткова експертиза в кримінальному провадженні про можливе розкрадання коштів Міноборони на закупівлі палива у ТОВ "Трейд Коммодіті" начебто зменшила суму збитків до 58 млн грн.
Він також повідомив, що у справі відновлювали слідство для проведення додаткової експертизи, оскільки попередня була проведена на підставі висновку аудиторів.