Субсидії отримуватимуть всі, хто їх потребує — Гончарук
Як повідомляє Урядовий портал, водночас КМУ вжив заходів для того, щоб цей вид допомоги став більш адресними.
«Ми хочемо, щоб більше коштів в програмі субсидій залишалось для найменш заможних категорій. Наприклад, дитячих будинків сімейного типу, які раніше не були в програмі, і сімей з низькими доходами», - наголосив Прем’єр.
Як зазначається, відповідною постановою змінено відсоток - з 15 до 20%, який домогосподарство сплачує за комуналку. Однак зміни в формулі нарахування субсидій відбудуться з травня 2020 року, тобто після завершення цьогорічного опалювального сезону. При цьому підходи залишаються ті ж: чим менші доходи, тим більша допомога.
Повідомляється, що принцип розрахунку субсидій зовсім не змінився і визначається індивідуально: що менші доходи домогосподарства, то менша обов’язкова частка плати за комуналку, а отже, більший розмір субсидії.
Наприклад, в опалювальному сезоні 2018-2019 років середній розмір платежу від доходу сім’ї становив 9,78% (хоч в формулі показник дорівнював 15%), при цьому більше 40% сімей сплачували всього до 7% , а ще 30% сімей - 10% доходу, тобто зміна у формулі з 15% до 20% не значить такий відсоток сплати.
Як зазначається на Урядовому порталі, зі змінами допомога стане більш адресною, і її отримають саме ті, хто дійсно потребує. Адже більше коштів буде направлено саме для незаможних родин. Тобто і в сезоні 2020-2021 років ніякого погіршення для субсидіантів нова постанова не передбачає.