Референдум щодо ринку землі може відбутися раніше 2024 року — Разумков

Референдум щодо ринку землі може відбутися раніше 2024 року — Разумков

Укрінформ
Голова Верховної Ради Дмитро Разумков припускає, що референдум щодо ринку землі може відбутися раніше за 2024 рік, але не між першим і другим читаннями відповідного законопроєкту.

Про це спікер сказав в ефірі ток-шоу "Право на владу" на телеканалі "1+1", повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Референдум відбудеться. І лише після цього референдуму, коли українське суспільство визначиться, що воно готове або не готове раніше залучити та дати можливість іноземцям купувати українську землю, або продавати корпоративні права, то цей ринок буде відкритий і для іноземців. Але після референдуму", - зазначив Разумков.

Читайте також: До земельного законопроєкту внесуть правки про референдум — Милованов

За його словами, відкривати ринок землі потрібно для того, щоб "у людей була можливість розпоряджатися своїм майном", але зважаючи на стратегічні підходи та питання національної безпеки, необхідно "доопрацювати багато речей, таких, як підготовка реєстрів, кадастрів, боротьба з рейдерством, і уряд цим займається", щоб створити умови для ринку. Також політик зазначив, що ті "важливі та неоднозначні моменти, пов'язані з залученням іноземних інвесторів, мають свої плюси, яких теж багато", але є й ризики. 

"Саме тому президент запропонував провести референдум, і українське суспільство визначиться, робити це чи ні. Плюс - буде перехідний етап, коли українські громадяни побачать, як працює ринок землі, і після цього, орієнтуючись уже не в міфах, а в тому, що бачать навколо себе, вони будуть визначатися, чи треба дозволяти, щоб до нас прийшли там французи, поляки..." - пояснив політик.

Читайте також: Експерт розповів, що заважає створити цивілізований ринок землі в Україні

Водночас, відповідаючи на запитання члена фракції "Голос" Юлії Клименко, чи відбудеться референдум уже за іншої влади у 2024 році, Разумков припустив, що це може відбутися раніше.

"Я не впевнений. Дочекаймось ухвалення законів про референдум. Це може відбутися й раніше, ніж 2024 рік", - сказав голова ВР.

Разом з тим він зауважив, що не відповідає дійсності поширена інформація про те, що референдум про ринок землі відбудеться у період між першим і другим читанням попередньо схваленого парламентом напередодні законопроєкту №2178-10, який передбачає скасування мораторію на продаж землі в Україні.

"Це не можливо фізично підготувати, провести референдум. Зараз немає закону про референдум. Але сьогодні Руслан Стефанчук, перший заступник голови Верховної Ради, разом із командою фахівців займається питаннями закону навіть не тільки про референдум, бо це буде закон про народовладдя або пакет законів про народовладдя, місцеві референдуми, загальнонаціональний референдум, там буде народне вето та інші речі... Повертаючись до ринку землі, позиція номер один: ринок землі буде відкриватися для фізичних осіб і юридичних осіб, власниками та кінцевими бенефіціарами якими є українські громадяни", - уточнив Разумков.

Читайте також: Рада підтримала ліквідацію Держгеокадастру

За його словами, це було однією з ключових проблем, із якими зіткнутися народні депутати, коли "спілкувалися і з представниками аграрних компаній, і малого бізнесу, які працюють в аграрній сфері".

По-друге, спікер наголосив, що наразі визначено, що корпоративні права на землю не передаватимуться й "іншим компаніям, власниками яких є іноземці".

Як повідомляв Укрінформ, 13 листопада народні депутати у першому читанні підтримали законопроєкт №2178-10, який передбачає скасування мораторію на продаж землі в Україні.

Водночас, Президент Володимир Зеленський пропонував провести референдум з питання продажу української землі іноземцям.

Читайте також: Рада ухвалила законопроєкт про електронні земельні торги

Зі свого боку, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов на брифінгу у Верховній Раді 14 листопада повідомив, що до ухваленого законопроєкту про ринок землі будуть внесені правки щодо референдуму.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-