Українські лікарі захищені медзасобами на чотири тижні вперед – ОП
Про це заявив заступник керівника Офісу Президента України, секретар Координаційної ради з протидії поширенню COVID-19 Кирило Тимошенко, повідомляється на сайті ОП.
«Ми пройшли кризовий етап. Лікарі зараз захищені на чотири тижні наперед. З’являються одиничні відео. Але це не через те, що не постачається продукція. Можливо, є якась внутрішньологістична проблема в Україні. Але ми привезли й забезпечили всіх лікарів. Ми пройшли цю кризу – це було наше основне завдання», – наголосив він.
Тимошенко зауважив, що протягом квітня держава забезпечила доставку в Україну 1,3 млн спеціальних респіраторів, понад 200 тис. одноразових костюмів, а також 250 тис. ПЛР-тестів з Китаю та Південної Кореї.
За його словами, цього вдалося досягти завдяки злагодженій роботі Координаційної ради з протидії поширенню COVID-19 при Офісі Президента України, яку довелося створити півтора місяця тому в умовах фактичної відсутності засобів захисту в українських лікарнях. «З такою ситуацією зіткнулася не лише Україна. В усіх європейських державах не вистачало засобів захисту», – зазначив Тимошенко.
Заступник керівника Офісу Президента розповів, що на першому етапі Україна законтрактувала доставку з Китаю необхідних засобів захисту для лікарів, але це одноразові поставки того, чого бракувало.
Тимошенко зауважив, що згодом було налагоджено так званий повітряний міст, що дало змогу завозити медзасоби на постійній основі. Перший вид таких вантажів – це гуманітарна допомога для України, яка закуповувалася за кошти українського бізнесу зі спеціальних фондів. Другий вид – це засоби захисту, які купував бізнес як гуманітарну допомогу для регіонів свого базування. Третій вид – товар, який постачали за комерційними запитами, зокрема від аптечних мереж та ритейлерів. У цьому випадку держава перенаправляла запити в авіакомпанії, з якими бізнес мав комерційні відносини.
Тимошенко додав, що натомість одним із прохань держави до авіакомпаній стало надання бізнесу максимально низької вартості перевезення, щоб наповнити ринок масками.
«Згадайте, скільки місяць тому коштували маски – 20-25 гривень. Сьогодні ціна – від восьми до 11 гривень за маску. Ціна зменшилася вдвічі. Чому? Тому що ми дали можливість швидко, активно наповнювати ринок. Він наповнився – ціна почала падати», – заявив заступник керівника Офісу Президента.
Крім того, Тимошенко підкреслив, що за місяць держава запустила вітчизняне виробництво багаторазових костюмів та налагодила виготовлення українських ПЛР-тестів. Наразі вже відвантажено 600 тис. таких тестів, ще планується відвантажити 1,4 млн одиниць.
Водночас, як розповів Тимошенко, надалі необхідні засоби закуповуватимуться структурами Міністерства охорони здоров’я і постачатимуться для наповнення резервів. Це необхідно на випадок виникнення чергового спалаху зараження населення інфекційною хворобою.
Також Тимошенко зазначив, що на початку кризи існувала логістична проблема з централізованою доставкою медичних товарів у регіони України. Наразі система налаштована, і це дає змогу після прибуття літака через пів дня направити одночасно весь вантаж в області.
З 12 березня уряд запровадив в Україні карантин з метою протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19. Було закрито заклади торгівлі, крім продуктових магазинів, аптек, автозаправок і банків. Зупинено роботу метрополітенів у Києві, Харкові та Дніпрі, рух наземного транспорту в містах, припинено міжміське й міжобласне автомобільне, залізничне та авіасполучення.
Наразі карантин в Україні продовжено до 11 травня 2020 року.