Клопотань адвокатів у справі Гандзюк немає – Венедіктова
Про це в телеканалу Hromadske заявила генеральний прокурор Ірина Венедіктова, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Жодних клопотань у справі (вбивства Катерина Гандзюк - прим.) від адвокатів немає офіційно. Жодних. Запитайте про це у прокурорів. Усі, які були, усі були зроблені", - заявила вона.
Вона додала, що у справі Гандзюк "не буде хайпувати", вказуючи на основних фігурантів у справі.
Раніше адвокат Євгенія Закревська розкритикувала дочасне завершення розслідування у справі про вбивство Катерини Гандзюк. Вона наголосила, що стратегія прокурорів працює на користь підозрюваних, а розслідування завершили ще до проведення ряду слідчих та негласних слідчих дій.
Адвокат також відмітила, що ряд клопотань, які вона подала в рамках справи, не були розглянуті прокурорами.
Як повідомляв Укрінформ, 27 квітня Офіс генпрокурора і СБУ оголосили про завершення слідства у справі про організацію нападу на Гандзюк.
Тимчасова слідча комісія Верховної Ради із здійснення контролю за розслідуваннями нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів протягом 2017-2018 років провела засідання 29 квітня, на кому очікувалося заслухати генпрокурора Венедіктову та голову СБУ Івана Баканова. Однак вони не з'явилися на засідання, яке проходило у дворі київського кафе, через відсутність гарантії безпеки.
Активістку Катерину Гандзюк 31 липня 2018 року облили сірчаною кислотою біля під'їзду її будинку в Херсоні. Опіками було уражено 40% тіла жінки. Гандзюк перенесла кілька операцій, але 4 листопада того ж року померла.
За підозрою у причетності до її вбивства були затримані п'ятеро людей, а 12 листопада 2018 року стало відомо про арешт Ігоря Павловського - колишнього помічника народного депутата Миколи Паламарчука.
11 лютого 2019 року Генпрокуратура оголосила голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру підозру в організації вбивства Гандзюк. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 2 млн 497 тис. 300 гривень, яку було внесено.
6 червня 2019 року п’ятьох безпосередніх виконавців нападу засуджено на строки від 3 до 6,5 року позбавлення волі.
Крім того, у січні 2020 року на території Болгарії затримали за організацію нападу на Гандзюк Олексія Левіна, помічника-консультанта депутата Херсонської облради.
16 березня Левіна екстрадували з Болгарії в Україну. На думку слідчих, Левін є ключовою фігурою, яка пов'язує виконавців ("групу Торбіна") і замовників нападу на Гандзюк. Саме він підозрюється в організації цього злочину, підбурюванні до його виконання, наданні інформації, зокрема, щодо місця проживання Гандзюк. У березні суд продовжив до 29 липня строк розслідування справи проти Левіна.