Меморіал «Бабин Яр» оприлюднив 300 тисяч архівних документів
Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті центру.
«Оприлюднені нові книги РАЦСів за 1927-1933 роки з Державного архіву Києва і Трудова картотека мешканців Києва та області періоду нацистської окупації з Державного архіву Київської області. Загалом близько 300 тисяч сканкопій документів стали доступними широкому загалу на онлайн-платформі Меморіалу», - ідеться в повідомленні.
Як зазначається, це є продовженням масштабної роботи дослідників Меморіального центру, мета якої – відновити склад населення Києва довоєнного, під час війни та в післявоєнний період.
«Матеріалів РАЦСів дуже багато, ми обробляємо їх частинами. Ці документи – свідоцтва про народження, шлюб, смерть тощо – мають найбільший попит у населення. Завдяки цим документам люди можуть дізнатися про своє коріння, підтвердити національність, провести генеалогічне дослідження. Актові книги, що зараз на реставрації в архіві, будуть оцифровані та доступні за першої можливості», - розповідає керівниця проєкту «Імена» Меморіального центру Анна Фурман.
За її словами, трудова картотека мешканців Києва та області періоду окупації теж надасть відповіді на питання щодо населення міста у період 1941-1943 років. Завдяки їй можна знайти додаткову інформацію про своїх родичів, дізнатися про їхню професію, склад сім’ї, національність. Задля зручності у користуванні та пошуку дані у ній розсортовані за алфавітом.
Загалом на онлайн-платформі Меморіального центру Голокосту "Бкбин Яр" станом на початок року близько 500 тисяч сканів важливих документів, на які роками чекали тисячі людей. Уже можна ознайомитися з електронними копіями архівних документів, що стосуються періоду окупації Києва, актовими книгами РАЦСів, довідковими картотеками, фондами районних управ, документами, що стосуються трагічних подій у Бабиному Яру.
Матеріали поступово додаються. Протягом 2021 року дослідники планують оцифрувати, систематизувати та зробити доступними ще близько мільйона важливих документів з історії Голокосту та нацистської окупації.
Як повідомлялося, Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» уклав з Державною архівною службою Меморандум про партнерство, який передбачає спільну роботу над створенням цифрового архіву, співпрацю в освітніх, наукових та культурних заходах. Також раніше було підписано Угоду про співпрацю, яка передбачає обмін архівною інформацією з Ізраїльським національним меморіалом Катастрофи (Голокосту) та Героїзму Яд Вашем.