У Києві презентували рекомендації з гендерної рівності для роботодавців
Презентація посібника "Керівництво для роботодавців у сфері гендерної рівності" відбулася в Укрінформі.
"Мета цього герівництва достатньо зрозуміла - зібрати в одному місці сконцентровані та зрозумілою мовою написані (рекомендації - ред.) для роботодавців, щоб урахували всі аспекти гендерної рівності та недискримінації на роботі", - сказав виконавчий віцепрезидент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко.
За його словами, у рекомендаціях йдеться про всі аспекти трудових відносин - формування оголошення про роботу, співбесіда, посадові інструкції, питання оплати праці, відпустки, кар'єрне зростання.
Радник голови Конфедерації роботодавців Родіон Колишко зауважив, що у керівництві, серед іншого, є рекомендації щодо справедливого ставлення до працівників. Зокрема йдеться про коректно виписані посадові інструкції, які мають бути гендерно збалансованими й однаково застосовуватись до всіх категорій працівників.
"Стосовно оплати праці, ми говоримо, що суми мають бути сформовані на підставі чітких і вимірювальних критеріїв, які мають бути застосованими до всіх працівників, містити справедливі підстави до нарахування", - пояснив Колишко.
Він додав: у підручнику йдеться також про те, що не можна дискримінувати або надавати привілеї працівникам чи працівницям стосовно курсів та кар'єрного росту.
"У плані припинення трудових відносин - підходи теж мають бути рівними, не повинні бути дискримінований ні чоловіки, ні жінки щодо того, хто перший, а хто останній виходить на пенсію. Якщо є бажання продовжити трудові відносини, при потребі й відповідності трудовому законодавству всім має бути надано рівне право на це", - переконаний він.
Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко зауважила, що керівництво знадобиться не лише приватному бізнесу, а й державним підприємствам: "Універсальний характер керівництва має важливу роль в реалізації державної гендерної політики... Принципи забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків включаються як базові до програм, планів проєктів, заходів формування будь-яких політик у будь-яких сферах, в тому числі сфері праці".
Вона додала, що посібник містить практичні рекомендації щодо реалізації зобов'язань, які взяла на себе Україна на національному та міжнародному рівнях.
Розроблене Конфедерацією роботодавців України керівництво спрямовано на надання практичних порад роботодавцям приватного, державного та комунального секторів щодо застосування найбільш типових і важливих аспектів національного законодавства, орієнтованих на формування та підтримку продуктивних трудових відносин, сформованих з дотриманням принципів недискримінації та забезпечення рівних можливостей.
З Керівництвом для роботодавців у сфері гендерної рівності та недискримінації можна ознайомитися на сайті Конфедерації роботодавців України.
Фото: Геннадій Мінченко, Укрінформ