Лікар розповів про роль ШВЛ у подоланні коронавірусу
Таке переконання висловив директор Закарпатського центру легеневих хвороб Василь Скрип у інтерв'ю Укрінформу.
“У нашому колективі (Центрі легеневих хвороб — ред.) ми однозначно прийняли рішення боротися за хворого до кінця, і коли сатурація падає до 85-ти, таких хворих ми інтубуємо. Це дуже важко і затратно, але ми даємо хворому ще один шанс на життя”, - сказав Скрип.
Водночас він визнав, що це справді небезпечно.
“Але ми вважаємо, що це – останній шанс, і його треба давати людині. Дуже важко саме зняти хворого зі штучної вентиляції. Але шестеро хворих у нас зняті з інвазивного ШВЛ, вони живуть, ми їх урятували. І цю роботу продовжуємо, у нас в реанімації сьогодні двоє таких хворих. Для того, щоби зняти людину з інвазивного ШВЛ, потрібен місяць”, - заявив фахівець.
За його словами, таким хворим треба організувати харчування, щодня робити бронхоскопію.
“Це все — величезний комплекс робіт, який може привести до успіху. У нас такий успіх є: 25-30% таких хворих ми витягуємо”, - наголосив він.
З іншого боку, зазначає лікар, проблема у тому, що через тривале перебування хворих у реанімації закладу немає місць.
Як повідомлялося, на початку пандемії коронавірусу широко застосовували апарати ШВЛ у лікуванні хворих. Згодом медики стали відмовлятися від такої практики. Зокрема, деякі лікарні повідомляли про високий показник смертей (до 80%) серед пацієнтів із коронавірусом, підключених до апаратів ШВЛ.
В Україні станом на 2 березня зафіксовано 1 357 470 ипадків зараження коронавірусом, зокрема за добу 5336.