Бурштин і ліс: Баканов розповів про кримінальні справи щодо екологічних злочинів
Як передає Укрінформ, про це голова СБУ Іван Баканов сказав на нараді в Офісі генпрокурора, повідомляє пресслужба СБУ.
За його словами, 98 особам повідомлено про підозру, а 16 обвинувальних вироків суду вже набрали чинності.
«Питання екології – один із елементів національної безпеки. Адже локальні порушення можуть завдати величезної шкоди всій країні. Тому не дивно, що саме до підслідності СБУ віднесено злочини за статтею 441 Кримінального кодексу – «Екоцид», – цитує Баканова пресслужба.
Серед наслідків екоциду, який завдав масштабних руйнувань і збитків державі, голова СБУ назвав повінь на Прикарпатті у червні 2020 року. Екологічна катастрофа наразі розслідується слідчими Управління СБУ в Івано-Франківській області за статтями «Екоцид», «Зловживання владою» та «Незаконна порубка лісу».
СБУ регулярно фіксує порушення у лісгоспах на Волині, Закарпатті, Харківщині, Сумщині, Кіровоградщині та інших регіонах.
Окрім того, повідомляють у пресслужбі, за фактами контрабанди деревини (ст. 201-1 Кримінального кодексу) відкрито 17 проваджень. До суду з обвинувальними актами скеровано вже 6.
Також частими екологічними злочинами є незаконний видобуток корисних копалин, в тому числі бурштину, забруднення довкілля.
Щоб запобігти цьому, на переконання Баканова, потрібні законодавчі зміни. Адже нині незаконне видобування корисних копалин місцевого значення карається лише адмінштрафом.
Генеральний прокурор Ірина Венедіктова зазначила, що координаційна нарада з питань екології проводиться вперше за 30 років, а система відповідальності за екологічні правопорушення і забезпечення дотримання екологічних прав людини й надалі залишається досить слабкою.
Венедіктова відзначила, що 2021 рік має стати роком захисту екології і ефективної взаємодії правоохоронних органів.