Марків каже, що його виправдувальний вирок оскаржили в Італії

Марків каже, що його виправдувальний вирок оскаржили в Італії

Укрінформ
Військовослужбовець Нацгвардії Віталій Марків заявив, що за наявною у нього інформацією, сторона обвинувачення по його справі подала касаційну скаргу на рішення суду, яким його було виправдано.

Про це він повідомив під час презентації дослідження «Битва наративів: дезінформація Кремля щодо справи Віталія Марківа в Італії», повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Вплив цієї справи ще відчувається, і буде відчуватися, поки в ній не буде поставлено остаточну крапку. Взагалі такі речі у голові не вкладалися, - що це дійсно відбувається зі мною. Тому, безперечно, це залишило свій слід. Знаю, що сторона обвинувачення звернулася вже до касаційного суду, тому ця історія поки що не закінчена», - зазначив Марків.

Читайте також: В Харкові презентували фільм та книгу про нацгвардійця Марківа

Як повідомляв Укрінформ, 30 червня 2017 року в Італії затримали нацгвардійця Віталія Марківа за підозрою у причетності до загибелі італійського фоторепортера Андреа Рокеллі і його перекладача росіянина Андрія Миронова у Слов'янську в травні 2014 року.

У липні 2019 року суд міста Павія виніс вирок Марківу, засудивши його до 24 років позбавлення волі.

В серпні 2020 року Національна поліція України в рамках розслідування кримінального провадження за фактом загибелі італійського фотокореспондента провела низку слідчих дій на місці подій, в Слов’янську і на горі Карачун, та отримала докази невинуватості Віталія Марківа.

3 листопада 2020 року Апеляційний суд Мілана повністю виправдав Марківа.

12 листопада минулого року Уповноважений Верховної Ради з прав людини зазначила, що у сторін після оприлюднення повного тексту такого рішення є 45 днів на його вивчення і прийняття рішення щодо їх подальших дій, наприклад, - щодо формування скарги і її передачі у касаційний суд.

Денісова поінформувала, що касаційний суд не має термінів для розгляду таких скарг.

За її словами, касаційний суд може або підтвердити після розгляду цієї скарги рішення апеляційного суду, або не підтвердити, - скасувати і передати на розгляд цю скаргу іншому апеляційному суду, наприклад, у Апеляційний суд Риму, і судді знову там цю справу розглядатимуть.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-