Епідеміолог розповіла, на скільки Україна відстає від плану COVID-вакцинації
Про це сказала епідеміолог, доктор медичних наук, професор, завідувачка кафедри епідеміології Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького, головний спеціаліст МОЗУ за спеціальністю «Епідеміологія» Наталія Виноград під час пресконференції в Укрінформі.
"Ми з вами маємо розпрацьовану дорожню карту по тому, кого і як будемо щеплювати. Відстаємо ми по тій карті на 5 днів. Як на мене, це дуже добре з урахуванням того, коли ми отримали і скільки вакцин", - сказала Виноград.
За її словами, щеплення вже зробили медикам, які безпосередньо працюють з хворими на коронавірус, або тим, хто дотичний в інших закладах охорони здоров'я до сукупного населення в наданні меддопомоги. Вона зазначила, що також в Україні непогане охоплення щепленням військовослужбовців у зоні введення бойових дій.
Виноград додала, що в більший спосіб було щеплено молодих осіб, тобто людей працездатного віку.
"Ми сьогодні займаємо серед 165 країн, де розпочата вакцинація, 77 місце. Як на мене, це серединка, і досить непогано з урахуванням того, який дефіцит сьогодні є з вакциною у світі. Але ми маємо значно нижчий показник, якщо перераховувати на 100 тисяч населення. В тому разі ми з вами обіймаємо 128 місце, і звичайно нам досить ще далеко від тих країн, хто вже ефективно використав і провів вакцинацію", - підсумувала епідеміолог.
Як повідомлялося, в Україні минулої доби, 4 квітня, виявили 10 179 випадків COVID-19. Загалом від початку пандемії виявили 1 755 888 випадків коронавірусного захворювання.
В Україні першу дозу вакцини від COVID-19 отримали понад 290 тис. осіб.