Медична система може робити близько 6 мільйонів вакцинацій на місяць — Степанов
Як передає Укрінформ, про це в ефірі програми “Свобода слова” на телеканалі ICTV сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
“Коли ми говоримо про колективний імунітет, він починає формуватися від 60-70% щеплених громадян. Беремо 70% від 34 млн (дорослого населення України за даними Держстату — ред.), це 24 млн. На сьогодні, навіть якщо ми залучимо не всі потужності, а 30% кабінетів щеплень із 11,5 тисяч, ми в змозі робити близько 6 млн щеплень в місяць. Якщо ми говоримо, наприклад, про всі без виключення кабінети щеплень, то це близько 13 млн щеплень на місяць. При чому це потужності в достатньо спокійному режимі”, - сказав Степанов.
Він нагадав, що Україна законтрактувала 22 млн доз вакцин від COVID-19: 14 млн за контрактами, які уклала держава, 8 млн — через глобальну ініціативу COVAX.
Також Степанов нагадав, що МОЗ очікує на підписання угод на постачання ще 10 млн доз вакцини, і додав, що найближчими днями МОЗ оголосить про такі угоди.
Всі ці вакцини, за його словами, відповідно до контрактів мають надійти у 2021 році.
Водночас міністр наголосив, що по всьому світу відбуваються відтермінування постачання вакцин, зриви укладених угод з виробниками, не тільки державник угод, а навіть і міжнародних ініціатив, таких як COVAX.
Так, раніше COVAX повідомляв про постачання вакцин в Україну в середині лютого. Наразі МОЗ очікує до середини квітня 367 тис. доз вакцини розробки AstraZeneca та 117 тис. доз вакцини розробки Pfizer.
Як повідомляв Укрінформ, наприкінці березня головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко заявляв, що медична система України спроможна робити до 4 млн щеплень на COVID-19 на місяць.
За даними МОЗ, з 22 березня для вакцинації медиків мали відкритися 565 пунктів щеплень проти COVID-19. З 29 березня для вакцинації мали відкритися ще більше ніж 2500 пунктів, які розпочнуть свою роботу в разі надходження нової партії вакцин.
Також в Україні є 11 тис. кабінетів щеплень, в яких відбувається рутинна вакцинація, і які, у разі необхідності та за умови постачання в Україну великої кількості вакцини від COVID-19, також будуть залучені до кампанії імунізації.