На Банковій хочуть залучити релігійних лідерів до врегулювання на сході України
Як передає Укрінформ із посиланням на сайт Глави держави, про це керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак сказав на зустрічі з президентом гуманітарної організації «Яхад – ін Унум» отцем Патріком Дебуа.
«Керівник Офісу Президента наголосив, що для України є надзвичайно важливим питання досягнення миру на Сході, тому керівництво держави активно закликає релігійних лідерів долучитися до цього процесу», - йдеться у повідомленні.
Єрмак також розповів про підтримку України з боку світових лідерів, серед яких – канцлер Німеччини Ангела Меркель та Президент Франції Еммануель Макрон.
Він подякував за діяльність святого отця у сфері дослідження Голокосту та за те, що в період пандемії відвідав Україну для участі у заходах, пов’язаних з Бабиним Яром. За його словами, для Президента Володимира Зеленського цей проєкт є надзвичайно важливим як нагадування, що подібна трагедія ніколи не має повторитися.
«Для України є дуже важливою ваша участь у діяльності з увічнення пам'яті Голокосту, який ви досліджуєте, та Бабиного Яру як символу «Голокосту від куль». Запрошуємо вас долучитися до нашої роботи», – сказав Єрмак.
Зі свого боку отець Патрік Дебуа розповів, як уперше познайомився з українцями у Раві-Руській, куди в 1942 році депортували його батька з Франції. За його словами, саме в цьому українському місті розпочалося його дослідження подій Голокосту. В цілому вдалося зняти декілька документальних фільмів, отримати свідчення близько 8 тис. осіб. Отець Патрік Дебуа відзначив відкритість та гостинність українців.
Священник Римо-католицької церкви Патрік Дебуа є президентом «Яхад – ін Унум», глобальної гуманітарної організації, яку він заснував у 2004 році і робота якої присвячена виявленню місць масових страт євреїв та ромів у Східній Європі під час Другої світової війни, боротьбі з антисемітизмом та вдосконаленню відносин між католиками та євреями. Його дослідження лягли в основу книги «Голокост від куль: подорож священника задля розкриття правди про вбивство 1,5 мільйона євреїв», у якій він уперше задокументував убивство 1,5 мільйона євреїв в Україні під час Другої світової війни, базуючись на документах воєнного часу, інтерв’ю з місцевими жителями та застосуванні сучасної криміналістичної практики на масових похованнях.
Фото: president.gov.ua