У містах-мільйонниках можуть відкрити вакцинальні центри
Як передає Укрінформ, про це на зустрічі з журналістами сказав головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.
"У нас є мобільні бригади, пункти щеплень, а також ми хочемо зробити як мінімум у містах-мільйонниках вакцинальні центри. Київ, Львів, Харків, Запоріжжя, Одеса - це 100% вони там себе можуть виправдати, але тільки тоді, коли буде достатня кількість вакцини", - підкреслив Ляшко.
Він додав, що передбачається, що на вихідних в таких вакцинальних центрах будуть працювати мобільні бригади, за один день в такому центрі можуть вакцинувати до 10 тисяч осіб. Такі вакцинальні центри, за його словами, можуть функціонувати на базі виставкових центрів, центрів з великою площею.
Ляшко нагадав, що згідно з рішенням РНБО, яке ввів в дію своїм указом Президент, до кінця 2021 року має бути провакциновано 70% дорослого населення України, або 24 млн осіб старше 18 років.
Він додав, що МОЗ розглядає два сценарії проведення щеплень - оптимістичний, при якому за місяць може бути проведено до 10 млн щеплень на усіх платформах, і песимістичний, при якому відбуватиметься до 4,5 млн щеплень від COVID-19 на місяць. В середньому, за словами Ляшка, має проводитися 6-7 млн щеплень на місяць.
Як повідомляв Укрінформ, вакцинація від COVID-19 розпочалася в Україні 24 лютого. Першою в Україну доставили партію вакцини Covishield (500 тис. доз), яка розроблена Оксфордським університетом та компанією AstraZeneca.
У березні було доставлено і 215 тис. доз вакцини CoronaVac від китайської компанії Sinovac Biotech.
Крім того, МОЗ очікує ближчим часом поставки вакцини в рамках глобальної ініціативи COVAX.
Також Україна уклала договір з американською корпорацією Pfizer на постачання десяти мільйонів доз вакцини проти коронавірусу. Постачання відбуватиметься протягом року.