Іноземні дипломати вітають українців з Днем вишиванки
Як передає Укрінформ, фото та відеопривітання вони оприлюднили у соцмережах.
Зокрема, посли G7 у Твіттері британського головування опублікували спільне фото у вишиванках з дотриманням соціальної дистанції і побажання гарного Дня вишиванки.
The G7 Ambassadors’ Reform Group wishes 🇺🇦 a very happy #VyshyvankaDay!
— G7AmbReformUA (@G7AmbReformUA) May 20, 2021
Група послів країн Великої сімки з підтримки реформ бажає 🇺🇦 гарного Дня вишиванки!#ДеньВишиванки pic.twitter.com/U31plrDXqO
Посольство США на своїй сторінці у Твіттері оприлюднило сімейні фото співробітників диппредставництва у їхніх улюблених вишиванках та їхні привітання українською мовою.
🇺🇦 Наші найщиріші вітання з Днем вишиванки від усієї команди посольства США! Ось деякі з наших улюблених вишиванок з усього міста!
— U.S. Embassy Kyiv (@USEmbassyKyiv) May 20, 2021
🇺🇸 Happy Vyshyvanka Day from the U.S. Embassy Team! Check out some of us in our favorite vyshyvankas around town. pic.twitter.com/0gBhLEwPp9
А співробітники Представництва ЄС в Україні, окрім фото, вирішили запитати колег з Києва та Брюсселя, що для них означає вишиванка і чому вони її носять, і поділилися відповідями у Фейсбуці.
Зокрема, голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас розповів, що, насамперед вишиванка нагадує йому гоголівський літній день на Полтавщині – “чарівній і розкішній”».
Посол Японії в Україні Такаші Кураі оприлюднив у Фейсбуці відеопривітання в з Днем вишиванки українською мовою.
«Завжди дуже приємно бути з українським народом у День вишиванки, яка є символом традиції, гордості та любові українського народу до рідної землі», - зазначив дипломат.
Як відомо, у третій четвер травня, українці вже традиційно святкують День вишиванки.
День вишиванки не є офіційним, але відзначають його не тільки в Україні, але й за її межами – українці та всі прихильні до нас та до нашої культури люди.
Акція бере початок з ініціативи студентської молоді факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького університету імені Юрія Федьковича. У 2006 році вони запропонували один день року присвятити українській вишитій сорочці. Можна сказати, що свято існувало й відзначалося у вузькому колі, але у 2014 році воно вийшло не тільки за межі гуртка свідомого українського студентства, але й за межі самої України.