Авіатроща МАУ: Канадська експертиза не знайшла умислу Ірану в знищенні літака - ЗМІ
Як передає кореспондент Укрінформу, про це повідомляє канадський суспільний мовник CBC News після ознайомлення зі звітом, який поки що не було оприлюднено.
“Хоча команда судово-медичної експертизи не виявила доказів того, що знищення літака рейсу PS752 було умисним, це жодним чином не звільняє Іран від відповідальності за загибель 176 безневинних людей”, - ідеться у документі.
При цьому вказується, що Іран не надав “достовірного пояснення, чому і як” його військові збили літак. “Беручи до уваги сукупність доступної інформації, судово-медична команда дійшла висновку, що низка вчинків і бездіяльності іранської цивільної та військової влади призвела до небезпечної ситуації, під час якої раніше визначені ризики були недооцінені й не враховані”, - стверджується у звіті.
Зазначається, що цей офіційний звіт відкриває Канаді шлях до можливого запровадження санкцій проти Ірану: “Цивільна та військова влада Ірану своїми діями та бездіяльністю безпосередньо наразили рейс PS752 та інші цивільні літаки на небезпеку, створивши умови, в яких оператор бойової системи мав змогу запустити ракети, не спромігшись вжити адекватні запобіжні заходи для зменшення цього високого ризику”.
CBC News нагадує, що уряд ще в жовтні минулого року призначив колишнього директора Канадської служби безпеки й розвідки Джефа Яворскі главою судово-медичної групи, покликаної провести експертизу катастрофи.
Як повідомлялося, 8 січня 2020 року в Ірані був збитий літак авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України“, який виконував рейс PS752 за маршрутом Тегеран - Київ. На борту перебували 176 громадян шести країн: Ірану, Канади, України, Швеції, Афганістану та Великої Британії. Усі вони загинули.
Іранська влада після кількох днів заперечень визнала, що український літак був помилково збитий зенітно-ракетним комплексом протиповітряної оборони.
У червні 2021 року прокуратура Ірану висунула обвинувачення десятьом посадовим особам у зв'язку з катастрофою літака МАУ.
Верховний суд канадської провінції Онтаріо визнав знищення літака МАУ терористичним актом.
Фото: АА