Польща змінила роботу агенцій працевлаштування і пунктів вакцинації заробітчан
Як повідомив власному кореспондентові Укрінформу операційний директор польської агенції працевлаштування EWL Group Рафал Мруз, компанія у середу ввечері перейшла у кризовий режим роботи для забезпечення можливостей відбуття карантину для своїх працівників.
“Агентства праці були шоковані таким рішенням, ми не були готовими до цього. У компанії відразу було створено кризовий штаб, аби вирішити питання з розміщенням на 10-денний карантин кількасот працівників з України, які мають приїхати у четвер і п’ятницю”, - повідомив Мруз.
Він зауважив, що як агенції з працевлаштування, так й українські працівники розраховували на швидке звільнення з карантину в результаті отримання негативного тесту на COVID-19.
“Натомість зараз вони змушені будуть очікувати 10 днів на карантині. Ми забезпечимо їх місцями для проходження карантину, продуктами та усім необхідним”, - додав Мруз.
У медичному центрі “Медик”, яке з початку червня проводить вакцинацію українців поблизу кордону з Україною, повідомили агентству, що вони хочуть продовжити щеплення українців у тестовому режимі у двох місцях: поблизу пункту пропуску “Медика-Шегині” та в пункті обслуговування пасажирів “Замєхув” неподалік пункту пропуску “Корчова-Краківець”. Водночас тимчасово буде припинено тестування та вакцинацію проти COVID-19 поблизу пунктів пропуску “Дорогуськ-Ягодин” та “Гребенне-Рава-Руська”.
Як повідомляв Укрінформ, від опівночі, 24 червня, Польща запровадила обов’язковий 10-денний карантин для осіб, які приїжджатимуть до країни з-за меж ЄС. Від нього можуть звільнити після 7-ми днів карантину і отримання негативного тесту на COVID-19. Відтепер не буде можливості звільнитися з карантину в результаті негативного тесту на коронавірус, виконаного упродовж 48-ми годин після перетину польського кордону. Від обов’язкого карантину звільнятимуться повністю вакциновані особи (двома дозами вакцини або однією дозою вакцини Johnson& Johnson), а також діти до 12-ти років, які перебувають під наглядом вакцинованих батьків. При цьому, може бути звільнено повністю вакциновані особи, які отримали другу дозу вакцини не менше ніж 14 днів тому.
У польському уряді переконані, що такі дії мають уберегти поляків від нових, більш заразних штамів коронавірусу, зокрема так званого "індійського” штаму "Дельта". Донині у Польщі зафіксовано близько 100 випадків інфікування штамом "Дельта".
Станом на сьогодні в Польщі зроблено вже понад 27 млн щеплень, повністю вакцинованими є більше 11,6 млн осіб.
На сьогодні в Польщі перебуває понад мільйон трудових мігрантів з України. Останнім часом збільшилася кількість сезонних працівників, які приїжджають на роботу до РП.