Дезінформація становить загрозу правам людини та підриває довіру до державних органів - МКІП
Як передає кореспондент Укрінформ, про це сказав заступник міністра культури та інформаційної політики Тарас Шевченко під час круглого столу «Ефективність способів захисту державних та приватних інтересів у разі поширення недостовірної інформації».
«Ми у МКІП раді, що громадські організації вийшли з пропозицією провести ґрунтовну дискусію, оскільки це збігалося і з нашим бажанням. Важливо починати не з законопроєктів, як це часто відбувається, а з фахової розмови на тематику, яка об’єднує комплекс різних питань щодо визначення дезінформації та юридичної відповідальності за її розповсюдження. А також питання деформації, відповідальності за порушення честі, гідності, ділової репутації», - сказав Шевченко.
Заступник міністра також підкреслив, що цивільне законодавство щодо захисту репутації не відповідає Конституції України і його потрібно вдосконалювати. За його словами, відповідно до Конституції, підставами легітимного обмеження свободи слова може бути «репутація», а не «честь, гідність та ділова репутація» як це визначено в Цивільному кодексі зараз.
Як повідомляв Укрінформ, Міністерство культури та інформаційної політики спільно з освітянами та громадськими організаціями працює над просуванням медіаграмотності серед школярів і студентів.