Протидія домашньому насильству: у Лазебної закликають об’єднати зусилля держави та суспільства
Про це передає Укрінформ із посиланням на повідомлення Мінсоцполітики.
"За даними обласних та Київської міської державних адміністрацій, найбільша кількість звернень щодо випадків домашнього насильства у 2020 році надійшла у місті Києві та в Одеській області (22 645 та 22 082 звернення відповідно). Враховуючи високий показник звернень, які надходять в Одеській області, Мінсоцполітики, Одеська обласна державна адміністрація та Одеська міська рада мають забезпечити достатню кількість місць, де постраждала особа може отримати допомогу", - йдеться у повідомленні.
Водночас у Мінсоцполітики зауважили, що часто, у випадку насильства, притулок – це єдине місце, де у терміновому порядку жертва може знайти захист і допомогу. "Крім того, кількість випадків домашнього насильства зростає, передусім, через довготривалий збройний конфлікт, економічну кризу, пандемію, фінансову скруту, втрату роботи, соціальних контактів, обмеженість у доступі до необхідних послуг, вимушену самоізоляцію, збільшення обсягів неоплачуваної домашньої праці", - додали в міністерстві.
У Мінсоцполітики відзначили, що існуючої мережі спеціалізованих служб підтримки постраждалих все ще недостатньо, тож потрібно її розширювати, для того, щоб якісну допомогу могли отримати усі, хто її потребує незалежно від місця свого проживання. "У цьому контексті доцільно підтримувати будь-які ініціативи громадського сектору, у тому числі ініціативи релігійної спільноти", - вважають у міністерстві.
У Мінсоцполітики також зауважили, що з урахуванням просвітницького потенціалу релігійних громад, важливим є об’єднання зусиль щодо проведення превентивних заходів для попередження нових випадків насильства, формування в суспільстві нульової толерантності до цього ганебного явища.
Згідно з соціологічними дослідженнями, майже половина жертв домашнього насильства не звертаються до правоохоронних органів.