«Золото» Беленюка, смерть Шишова та артгривні
Минулі сім днів на Олімпіаді для України видалися доволі медальними. Зокрема, борець Жан Беленюк здобув перше «золото» для нашої країни на Іграх у Токіо. Ще один українець у греко-римській боротьбі Парвіз Насібов став срібним призером змагань.
А Еліна Світоліна, вигравши неймовірно важкий матч за третє місце, здобула першу в історії України олімпійську медаль із тенісу.
У вівторок, 3 серпня, в Києві в парку знайшли повішеним главу Білоруського дому в Україні Віталія Шишова, який зник напередодні. Наразі слідчі перевіряють дві версії смерті білоруса: самогубство або вбивство.
У той же день під будівлею посольства Білорусі відбулася жалобна акція, присвячена пам’яті Шишова. Учасники вимагали об’єктивного розслідування. Всі, хто знав главу БДУ, одностайно зазначають, що не вірять у те, що він міг сам вкоротити собі віку. Вони кажуть, що це убивство, заподіяне або спецслужбами Білорусі, або спільно з ФСБ Росії.
Правоохоронці ж зазначають, що повну картину подій встановлять після допиту свідків, аналізу відеозаписів з камер системи «Безпечне місто», проведення експертиз і слідчих експериментів.
У середу, 4 серпня, невідомий чоловік близько 10-ї ранку зайшов до будівлі Кабінету Міністрів з гранатою, погрожуючи її підірвати. У поліції розпочали спеціальну операцію. З нападником проводили перемовини та вивели його з будівлі.
Як потім стало відомо, чоловіком з гранатою виявився ветеран АТО з добровольчого батальйону «Айдар» Володимир Прохнич.
Кримінальне провадження проти нападника відкрили за чотирма статтями, найважча з яких – захоплення заручників, яка передбачає до 15 років ув'язнення, зазначили в поліції.
У ніч на 3 серпня у запорізькій багатоповерхівці сталася масштабна пожежа. Ймовірною причиною загоряння стали балони з газом, які на покрівлі залишив підрядник, що виконував ремонтні роботи. З будинку довелося евакуювати близько 100 людей. Мешканців тимчасово розселили в гуртожитку педагогічного коледжу. Постраждалі родини отримають по 25 тисяч гривень матеріальної допомоги.
У межах проєкту «Шукай!» у столиці відкрили 31-шу мініскульптуру – «Київська гривня». Розміщена вона на фасаді Національного музею історії України.
«Це злиток. Справжня гривня мала вид ромбовидного шестикутника, як на логотипі Національного банку України. В Києві ці гривні відливали зі срібла. Вага кожної такої гривні була 160 грамів і цими грошима користувалися у так званий безмонетний період. Наприклад, за дві такі гривні можна було придбати коня. Оригінальна гривня – 8 сантиметрів, а нашу ми трішки збільшили для того, щоб можна було її роздивитися, – 12 сантиметрів. Злиток розміром як пів долоні, оригінальний, – він був настільки надійною валютою, що люди накопичували гроші, накопичували свій капітал. І ми теж сподіваємося, що люди, які будуть терти нашу скульптурку, теж будуть це робити», – зазначила автор проєкту «Шукай!» Юлія Бевзенко.
Тим часом сучасні гривні стали експонатами Всеукраїнської виставки «Гривня АРТ», присвяченої 30-річчю незалежності України та розвитку сучасного мистецтва країни.
Також пропонуємо переглянути ще кілька яскравих кадрів тижня, що минає.
Написи на 30-метровому прапорі, що мандрує Україною, підписаному представниками 12 міст, під час Всеукраїнської акції до Дня Незалежності «Єднаймо молодь!» у Дніпрі.
Володар срібної та бронзової медалей з плавання Олімпійських ігор-2020 рівнянин Михайло Романчук з дружиною – легкоатлеткою Мариною Бех-Романчук – під час зустрічі олімпійців у Міжнародному аеропорту «Бориспіль».
Гравці під час відкритого Всеукраїнського тризіркового турніру чемпіонату України-2021 з пляжного волейболу серед чоловіків та жінок на Центральному пляжі Запоріжжя.
Учасник 3-го етапу Кубка України з вейкбордингу у Харкові.
Учасниці жіночого велопараду в стилі Cycle Chic у Запоріжжі.
Дівчина тримає пляшку з водою для учасників змагань з тріатлону Triatlon Iron Way 70-3 у Харкові.
Мурал рівності для людей ЛГБТ+, створений художницями Іриною Водолаз та Катериною Буштрук, на будівлі ЛГБТ-центру і PrideHub у Харкові.
Учасники показового виступу під час офіційного відкриття Багатофункціонального корпусу ситуаційних вправ на території Навчального центру з фізичного захисту, обліку та контролю ядерного матеріалу імені Джорджа Кузмича Інституту ядерних досліджень НАН України у Києві.
Асфальтоукладач під час капітального ремонту вулиці Капушанської в Ужгороді.
Пляж на 10-й станції Фонтану в Одесі затягнуло зеленими водоростями.
Робота учасників п’ятого щорічного фестивалю піщаних скульптур Sand Fest, темою якого цьогоріч став космос, на інклюзивному пляжі в Одесі.
Чотириповерховий житловий будинок, що палає, на вулиці Сержанта Медведєва у Запоріжжі.
Соняшники ростуть на полі у селі Черніїв на Івано-Франківщині.