Скасування заочного арешту Дубілета ускладнить його екстрадицію — Ситник
Про це заявив директор Національного антикорупційного бюро під час брифінгу “Презентація звіту про діяльність НАБУ і САП у І півріччі 2021 року" в Укрінформі.
“Це у будь-якому випадку не зупинить розслідування, але питання доставки, екстрадиції це укладнить”, - сказав він.
За словами Ситника, наразі ситуацію ускладнює і те, що НАБУ і Офіс генпрокурора по-різному тлумачать норми законодавства щодо процедур, пов’язаних із екстрадицією фігурантів кримінальних справ. Зокрема, ОГП наполягає на направленні повісток про виклик підозрюваних у країну їх перебування і отримання відповіді на них.
“Зараз, останні пів року, у нас триває дискусія, яка зводиться до того, що спочатку направляйте повістку... Вона може дійти, а людина переїхала у межах ЄС у іншу країну, і так можна десятками років чекати відповіді на ці повістки”, - говорить Ситник.
Директор НАБУ зазначив, що з цього приводу ініціював проведення наради у ОГП.
“Я сподіваюся, що ми з прокуратурою знайдемо спільну мову. Можливо, це буде законопроєкт, який врегулює питання, але вся практика, яка була перед цим, (щодо процедури екстрадиції - ред.) була зовсім іншою”, - сказав Ситник.
Як повідомляв Укрінформ, Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду 20 липня частково задовольнила скаргу адвокатів колишнього голови правління ПриватБанку Олександра Дубілета і скасувала його заочний арешт.
Раніше Спеціалізована антикорупційна прокуратура звернулася до Інтерполу з проханням щодо оголошення у розшук Дубілета, який наразі переховується за кордоном.
Дубілета підозрюють у причетності до розтрати 8 млрд грн ПриватБанку перед його націоналізацією наприкінці 2016 року.
За версією слідства, ексголова правління ПриватБанку в останній день перед визнанням банку неплатоспроможним у грудні 2016 року спрямував до банківської установи, розташованої в одній з країн ЄС, листи з проханням погасити заборгованість двох великих агрокомпаній за раніше виданими акредитивами за рахунок коштів ПриватБанку, які зберігалися на кореспондентському рахунку у цьому банку.
У НАБУ вважають, що посадовці ПриватБанку підробили банківські документи, внесли несанкціоновані зміни у баланс банку, у раніше створені електронні документи в електронній системі банку, аби потім приховати цей злочин.
Також наприкінці лютого ексголові правління ПриватБанку Дубілету, колишньому заступнику голови правління банку Володимиру Яценку і колишній очільниці одного з підрозділів банку повідомили про підозри у розтраті чужого майна на суму 136 млн грн.
ПриватБанк був націоналізований у грудні 2016 року. Держава докапіталізувала його на 155 млрд грн. Портфель неробочих кредитів ПриватБанку, який пов'язують з попередніми власниками, на 31 грудня 2018 року оцінювався у 212,795 млрд грн.