В Україні запустили програму «WE ACT: Діємо задля жінок та їхніх можливостей»
Як повідомляє кореспондент Укрінформу, офіційний запуск програми відбувся у Міністерстві закордонних справ України за участі міжнародних представників, ключових партнерів та громадських організацій.
"Для нас суперважливими зараз є дві речі - формування іншої практики та свідомості гендерної рівності та питання публічної дипломатії позитивного іміджу України, чого що ми плануємо досягати у проєкті "WE ACT" через поєднання класичної та спортивної дипломатії... Тому я хочу вас усіх привітати із запуском цього прекрасного проєкту і подякувати нашим партнерам - Представництву Європейському Союзу в Україні і Фонду Фондом ООН у галузі народонаселення. Я вважаю, що саме так ми можемо досягати небанальних, неочевидних креативних результатів", - сказала на церемонії запуску проєкту перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.
Програма розрахована на 18 місяців і спрямована на захист жінок від гендерно-зумовленого насильства, усунення бар’єрів для жіночого лідерства та підтримку працівниць сектору охорони здоров’я, які знаходяться на передовій реагування на виклики пандемії коронавірусу.
Голова Представництва Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Хайме Надаль у своєму виступі звернув увагу на те, що пандемія, окрім інших наслідків, також наражає жінок та дівчат на більший ризик насильства.
У цьому сенсі програма WE ACT допоможе вирішити зростаючий попит на якісні послуги у випадках гендерно обумовленого насильства шляхом підсилення спроможностей організацій громадянського суспільства у 12 областях України.
Другий компонент програми спрямований на підтримку жінок-медиків, які становлять 81,3 відсотка медичних працівників України. У рамках WE ACT їм буде надано санітарні набори з усім необхідним - від зубних щіток до шкарпеток і футболки, які можуть знадобитися в умовах тривалих чергувань у медзакладах під час пандемії.
Третій компонент програми має на меті усунення бар'єрів для жіночого лідерства. У цьому контексті ініціатори програми визначили професійну і публічну жіночу дипломатію як можливість розширити спроможності жінок та залучити більшу аудиторію до підвищення обізнаності про гендерну рівність.