Перші леді і джентльмени можуть вирішувати питання, на які у президентів бракує часу - Зеленська
Про це сказала дружина Президента України Олена Зеленська, відкриваючи Київський саміт перших леді та джентльменів, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"І хоча у більшості країн інститут перших леді не має регулювання, а також не має чітко визначеної стратегії, він за ці роки пройшов велику трансформацію. Якщо раніше перших леді часто сприймали як яскравий протокольний додаток до глави держави, то зараз всі нарешті бачать, що це самостійні і самодостатні, упевнені особистості. Не об'єкт для пліток та обговорення, а реальна сила. М'яка, але сила. Якщо раніше темами суспільної дискусії частіше були наші сукні та зачіски, то тепер все частіше говорять про сферу безбар'єрності, рівних можливостей, доступу до всіх медичних послуг, захист довкілля тощо. Нехай водночас тема зачісок та суконь нікуди не зникне", - сказала Зеленська.
Вона зазначила, що учасники заходу протягом дня планують обговорити співпрацю заради майбутнього та знайти відповіді на нові виклики. Вони разом думатимуть над тим, як найкраще вирішити ці проблеми, як перетворити кризу на можливості у світі, де кожна нація стикається з подібними проблемами.
Дружина Президента наголосила, що це перше зібрання перших леді та джентльменів у такому форматі. "Ми працюємо над тим, щоб цей формат став регулярним. Віримо, що він об'єднає однодумців", - додала вона.
Зеленська зауважила, що це перший міжнародний майданчик для вирішення питань, які "потребують першочергового розв'язання, але у порядку денному багатьох перших осіб, на жаль, не завжди стоять першими".
За її словами, часто глави держави, обговорюючи надзвичайно важливі теми, пов'язані з безпекою, війнами, фінансовими кризами, ядерною та хімічною зброєю, не завжди знаходять час на питання щодо рівності, рівних можливостей, розвитку людини, доступу до медичних, соціальних, освітніх послуг для всіх. " На мою думку, якби саме цим темам був присвячений основний час, у світі не так глобально стояли питання безпеки та ядерної та хімічної зброї", - переконана перше леді України.
Вона наголосила, що сучасний світ нині стикнувся із чималою кількістю загроз, але нові загрози не чекатимуть, доки будуть подолані наявні. "Якщо кількість загроз зростає, то, відповідно, має зростати кількість майданчиків, форматів та інструментів для їх вирішення. Тому Україна виступила з ініціативою провести цей саміт та започаткувати нову традицію", - сказала перша леді.
Як повідомляв Укрінформ, Київський саміт перших леді та джентльменів під назвою "М’яка сила у новій реальності" розпочав роботу на території національного заповідника "Софія Київська". Захід організований з ініціативи дружини Президента Олени Зеленської. Він проходитиме у гібридному форматі: частина учасників через обмеження, пов’язані з пандемією COVID-19, не змогли приїхати до Києва і долучаться до роботи в онлайн-режимі.
Раніше Олена Зеленська заявляла, що Київський саміт перших леді та джентльменів є аполітичною подією й суто гуманітарним форумом, за його результатами планується до підписання загальна декларація щодо взаємодії у сфері охорони здоров’я, освіти та питань рівних можливостей за умов нових реалій у світі.
23 серпня відзначається День Державного Прапора України. Цього дня у Києві відбуваються установчий саміт Кримської платформи та Київський саміт перших леді й джентльменів.