Справа про 30 мільйонів збитків на будівництві Охматдиту пішла до суду

Справа про 30 мільйонів збитків на будівництві Охматдиту пішла до суду

Укрінформ
Справу про 30 млн грн збитків на будівництві Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» скерували до суду.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Національне антикорупційне агенство.

"8 вересня НАБУ та САП скерували до суду обвинувальний акт стосовно двох осіб, задіяних у завданні 30 млн грн збитків державі при будівництві Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит", - ідеться у повідомленні.

У вчиненні корупційного злочину обвинувачують колишнього директора державного підприємства-замовника будівництва «Укрмедпроектбуд», згідно з ч. 2 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб), ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України, а також керівника приватного підприємства-генпідрядника, згідно з ч. 5 ст. 27 (пособник), ч. 2 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб), ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.

Читайте також: На дооснащення Охматдиту уряд цьогоріч виділив понад мільярд гривень

"Розслідування стосовно ще одного учасника злочину — керівника приватної компанії — виділене в окремий епізод, оскільки особа перебуває в розшуку. Стосовно нього вирішується питання про здійснення спецрозслідування", - зауважили у НАБУ.

Як встановило слідство, у 2013 році посадовці сфабрикували документи, які нібито підтверджували постачання інженерного і технічного обладнання для нового корпусу "Охматдиту".

"Насправді ж ніякого постачання не відбулось і на зберігання його не передавали. Однак кошти за поставлене виключно «на папері» обладнання підприємство-генпідрядник отримав. Внаслідок таких дій державним інтересам завдано шкоди, розмір якої перевищує 30 млн грн", - ідеться у повідомленні.

Читайте також: Словаччина передала «Охматдиту» засоби захисту від коронавірусу на €195 тисяч

5 травня 2020 року НАБУ і САП повідомили цим особам про підозру.

9 квітня 2021 року НАБУ і САП завершили досудове розслідування за підозрою двох осіб та відкрили стороні захисту матеріали кримінального провадження для ознайомлення.

Як повідомляв Укрінформ, 7 вересня директор НАБУ Артем Ситник на засіданні Комітету Верховної Ради з питань антикорупційної політики заявив, що НАБУ проведе перевірку використання державних коштів під час реалізації президентського проєкту «Велике будівництво».

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-